Skrajno levo izpeljavo...dobimo, ce v drevesu izpeljav
vedno obiskujemo najbolj levo vozlisce pri "sestavljanju"
neke izpeljave. Nekaj takega, no.

Lp
Rok

----- Original Message ----- From: "Marko Kotar" <[EMAIL PROTECTED]>
To: "FRIClist" <[email protected]>
Sent: Wednesday, February 15, 2006 1:45 PM
Subject: Re: [Friclist] TOR1 ustni


Ja problem je ko jezik vsebuje samo epsilon. Takrat se
ta epsilon obravnava po pretvorbi isto kot ga ne bi
blo. Torej je treba odstraniti samo nesmiselne
produkcije. Torej take, ki se ne morejo nikoli razviti
v koncen simbole.

Kaj je to skrajna levay izpeljava? Je to kej v zvezi z dvoumnimi gramatikami al kaj?

LP Marko
--- Mitar <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

Zdravo!

> Kaj pa tale odgovor: Gramatiko pretvorimo v NOC
ali NOG. Ce je
> produkcija glavnega simbola prazna (nima
produkcij), natanko tedaj je
> gramatika prazna. Se strinjate al ne?

Le stopnja odstranjevanja nekoristnih produkcij je
pri tema pretvorbama
pomembno. Ti se vedno lahko pretvoris v NOC in NOG
ne da bi odstranjeval
nekoristne produkcije. In v tem primer to ni res.
Taksen odgovor je
torej po moje nenatancen in ne pove bistva. Bistvo
je, da odstranis
nekoristne produkcije in da gramatika mora se vedno
kaj producirati.


Mitar




__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around http://mail.yahoo.com

Reply via email to