Hmm...sem sel pogledat v Vilfanovo knjigo in mi tole
glede skr. levih izpeljav ni cisto jasno. Mislim, da moras vedno
najprej narisati drevo izpeljav za doloceno besedo. Ce je
gramatika nedvoumna tako ali tako obstaja le eno. Nato se
pac sprehodis po drevesu tako, da pogledas najprej najbolj
leva poddrevesa...in sproti izpisujes vozlisca (simbole) drevesa,
ki jih obiskujes.
Glede dodatne snovi..se je potrebno nauciti prav vse v tistem .ps fajlu na
njegovi strani?
Lp
Rok
----- Original Message -----
From: "Marko Kotar" <[EMAIL PROTECTED]>
To: "FRIClist" <[email protected]>
Sent: Wednesday, February 15, 2006 2:35 PM
Subject: Re: [Friclist] TOR1 ustni
Ahm. Torej recimo se neka beseda izpelje na 2 nacina.
Skrajno leva izpeljava je taka. Da vsebuje cim manj
koncnih simbolov v skrajno levi spremenljivki in nato
se v vseh naslednjih. Je to to?
Kako gre pa pretvorba iz skladovnega avtomata v KNJ?
nimam dobr napisan:
delta(q,a,z)=(r,x1,x2,...,xn)
<q,z,s> ---> a<r1,x1,r2><r2,x2,r3>...<r(n-1),xn,rn>
Tole je neki cudno? se komu da popravt?
--- "..." <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Skrajno levo izpeljavo...dobimo, ce v drevesu
izpeljav
vedno obiskujemo najbolj levo vozlisce pri
"sestavljanju"
neke izpeljave. Nekaj takega, no.
Lp
Rok
----- Original Message -----
From: "Marko Kotar" <[EMAIL PROTECTED]>
To: "FRIClist" <[email protected]>
Sent: Wednesday, February 15, 2006 1:45 PM
Subject: Re: [Friclist] TOR1 ustni
> Ja problem je ko jezik vsebuje samo epsilon.
Takrat se
> ta epsilon obravnava po pretvorbi isto kot ga ne
bi
> blo. Torej je treba odstraniti samo nesmiselne
> produkcije. Torej take, ki se ne morejo nikoli
razviti
> v koncen simbole.
>
> Kaj je to skrajna levay izpeljava?
> Je to kej v zvezi z dvoumnimi gramatikami al kaj?
>
> LP
> Marko
> --- Mitar <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
>> Zdravo!
>>
>> > Kaj pa tale odgovor: Gramatiko pretvorimo v NOC
>> ali NOG. Ce je
>> > produkcija glavnega simbola prazna (nima
>> produkcij), natanko tedaj je
>> > gramatika prazna. Se strinjate al ne?
>>
>> Le stopnja odstranjevanja nekoristnih produkcij
je
>> pri tema pretvorbama
>> pomembno. Ti se vedno lahko pretvoris v NOC in
NOG
>> ne da bi odstranjeval
>> nekoristne produkcije. In v tem primer to ni res.
>> Taksen odgovor je
>> torej po moje nenatancen in ne pove bistva.
Bistvo
>> je, da odstranis
>> nekoristne produkcije in da gramatika mora se
vedno
>> kaj producirati.
>>
>>
>> Mitar
>>
>>
>
>
> __________________________________________________
> Do You Yahoo!?
> Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam
protection around
> http://mail.yahoo.com
>
__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com