Ahm. Torej recimo se neka beseda izpelje na 2 nacina.
Skrajno leva izpeljava je taka. Da vsebuje cim manj
koncnih simbolov v skrajno levi spremenljivki in nato
še v vseh naslednjih. Je to to?

Kako gre pa pretvorba iz skladovnega avtomata v KNJ?
nimam dobr napisan:
delta(q,a,z)=(r,x1,x2,...,xn)
<q,z,s> ---> a<r1,x1,r2><r2,x2,r3>...<r(n-1),xn,rn>
Tole je neki cudno? se komu da popravt?

--- "..." <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

> Skrajno levo izpeljavo...dobimo, ce v drevesu
> izpeljav
> vedno obiskujemo najbolj levo vozlisce pri
> "sestavljanju"
> neke izpeljave. Nekaj takega, no.
> 
> Lp
> Rok
> 
> ----- Original Message ----- 
> From: "Marko Kotar" <[EMAIL PROTECTED]>
> To: "FRIClist" <[email protected]>
> Sent: Wednesday, February 15, 2006 1:45 PM
> Subject: Re: [Friclist] TOR1 ustni
> 
> 
> > Ja problem je ko jezik vsebuje samo epsilon.
> Takrat se
> > ta epsilon obravnava po pretvorbi isto kot ga ne
> bi
> > blo. Torej je treba odstraniti samo nesmiselne
> > produkcije. Torej take, ki se ne morejo nikoli
> razviti
> > v koncen simbole.
> > 
> > Kaj je to skrajna levay izpeljava? 
> > Je to kej v zvezi z dvoumnimi gramatikami al kaj?
> > 
> > LP 
> > Marko
> > --- Mitar <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> > 
> >> Zdravo!
> >> 
> >> > Kaj pa tale odgovor: Gramatiko pretvorimo v NOC
> >> ali NOG. Ce je
> >> > produkcija glavnega simbola prazna (nima
> >> produkcij), natanko tedaj je
> >> > gramatika prazna. Se strinjate al ne?
> >> 
> >> Le stopnja odstranjevanja nekoristnih produkcij
> je
> >> pri tema pretvorbama
> >> pomembno. Ti se vedno lahko pretvoris v NOC in
> NOG
> >> ne da bi odstranjeval
> >> nekoristne produkcije. In v tem primer to ni res.
> >> Taksen odgovor je
> >> torej po moje nenatancen in ne pove bistva.
> Bistvo
> >> je, da odstranis
> >> nekoristne produkcije in da gramatika mora se
> vedno
> >> kaj producirati.
> >> 
> >> 
> >> Mitar
> >> 
> >> 
> > 
> > 
> > __________________________________________________
> > Do You Yahoo!?
> > Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam
> protection around 
> > http://mail.yahoo.com 
> >
> 
> 


__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam protection around 
http://mail.yahoo.com 

Reply via email to