Ja problem je ko jezik vsebuje samo epsilon. Takrat se ta epsilon obravnava po pretvorbi isto kot ga ne bi blo. Torej je treba odstraniti samo nesmiselne produkcije. Torej take, ki se ne morejo nikoli razviti v koncen simbole.
Kaj je to skrajna levay izpeljava? Je to kej v zvezi z dvoumnimi gramatikami al kaj? LP Marko --- Mitar <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > Zdravo! > > > Kaj pa tale odgovor: Gramatiko pretvorimo v NOC > ali NOG. Ce je > > produkcija glavnega simbola prazna (nima > produkcij), natanko tedaj je > > gramatika prazna. Se strinjate al ne? > > Le stopnja odstranjevanja nekoristnih produkcij je > pri tema pretvorbama > pomembno. Ti se vedno lahko pretvoris v NOC in NOG > ne da bi odstranjeval > nekoristne produkcije. In v tem primer to ni res. > Taksen odgovor je > torej po moje nenatancen in ne pove bistva. Bistvo > je, da odstranis > nekoristne produkcije in da gramatika mora se vedno > kaj producirati. > > > Mitar > > __________________________________________________ Do You Yahoo!? Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around http://mail.yahoo.com
