Hvala za super povzetek. Lp, Vili
-----Izvirno sporočilo----- Od: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] Namesto Tadej Štajner Poslano: 27. junij 2006 18:28 Za: FRIClist Zadeva: Re: [Friclist] IS - pisni izpit? 1. Vse. 2. Domena je bila neka banka. Dost podobno kot tista, ki smo jo delali pri Aninih vajah, par detajlov razlike. Opis domene je bil dolg skoraj stran in pol. Prva naloga: nariši podatkovni model. Na koncu pride nekje 18-20 entitet, ene par dedovanj, mogoce kakšna 1:1 povezava (odvisno kako si si zastavil) ter ene 2 šibka tipa (spet odvisno, kako si si zastavil). Tale je bila za 60 pik. Druga naloga: nariši kontekstni diagram podatkovnih tokov. Rešitev: 3 zunanje entitete, 1 proces in nebroj pušcic :) . Mislim da 20 pik. Dost poceni. Tretja naloga: formuliraj procesno logiko za 2 situaciji (nekaj v smislu: racunanje kredita, dolocanje bonitet) - lahko uporabiš katero koli metodo za to, po lastni presoji (odlocitvena tabela, drevo, strukturiran jezik, diagram stanj). Uporabil sem 1 tabelo in 1 strukturiran jezik (switch stavek, ki mi ga ni ratalo napisati do konca ker mi je Ana izpulila izpit :( ). 20 ali 25 pik. Cetrta naloga: normalizacija do 3.NO. Nic ekstra, dobiš podan primer nekega dokumenta in zraven naštete funkcionalne odvisnosti. Razlika je edino to, da je nekaj vec atributov kot vcasih. Pa ne smeš se zmotit, sicer pa ni težka. 25 pik? Za vse tole je blo 95 minut. Pa še eden je spraševal za zadnje vaje iz IS - imam skene iz 25. maja, 18. me pa žal ni blo (ali pa nisem pisal. ali pa vaj ni bilo? nevem). Na zadnjih vajah smo mel Ano, predavala pa je strukturne diagrame. Naredili smo primer iz nekega sistema za izpisovanje podatkov o placah ter še en primer iz IS za banko. http://www2.arnes.si/~tstajn/isvaje/ Pravila za risanje telih diagramckov so pa precej bolj pregledno napisana v EMRISu al pa na prosojnicah, jaz sem napisal zraven samo par opomb. LP, Tadej [EMAIL PROTECTED] pravi: > 1. Kaj maš lahko sabo na izpitu? > 2. Kakšen je bil izpit na 1. roku? (ce lahko kdo v alinejah povzame vprašanja oz. naloge) > > lp, > Vili > > > > ---- Miha Trtnik <[EMAIL PROTECTED]> piše: > >> Pizda kaj bluzite ... Kaksen UML, kaj sploh neumnosti sprasujes. Izpit >> bo tak kot je zadnjih 10 let. >> Znat moras in met nekaj prakse - utecen postopek, ker drugace ti bo >> zmanjkalo casa. Normalizacijo delajte pocasi in zbrano - ker je vse ali >> nic. >> Vaje imate iz bivsih izpitov, itaq je ponavadi ena in ista naloga iz >> normalizacije na izpitih. Na forumu fri-info je po korakih tudi reseno. >> >> Narediš normalizacijo pa entitetni model in mas narejen pisni del. >> Ostalo so samo bonus pike. Za ustni del se naucis normalizacijo cetrte >> in pete forme (iz skripte), tri piramide in se par alinej. Pa mas >> narejen izpit. >> >> aja, pa po izpitu obvezno na ogled, ker rupnik zlo rad pozabi kaj šteti, >> ceprav na ogledu to nerad prizna :) >> >> >>> re >>> >>> On Sun, 2006-06-25 at 12:26 +0200, Tadej Štajner wrote: >>> >>> >>>> Razlika je edino ta, da je izpit precej obsežnejši. Imaš 95 minut, >>>> teksta je pa za nekaj vec kot 1 stran, kar pri podatkovnem modelu >>>> znese cca 15-20 entitet (v prejšnjih izpitih jih je bilo okoli 10). >>>> >>>> >>> Huh, pa a se ni zdaj celo cas nekaj skrajsal .. fino. Super, so si to >>> zastavili. >>> >>> >>>> Na prvem roku smo morali narisati še en kontekstni diagram podatkovnih >>>> tokov (tega ni veliko) ter procesno logiko za 2 pravili (tukaj si si >>>> lahko katerokoli metodo). >>>> >>>> >>> Katere vse diagramske tehnike pa pridejo v postev? Kaj UML pride tudi v >>> postev? Je Rupnik kaj rekel, ker kolikor mi je znano se ga ni jemalo na >>> nobenih avditornih vajah, ali se pac motim? Vsaj lani ne. >>> >>> >>>> Zadnja naloga je bila normalizacija, ki pa je imela tudi nekaj vec >>>> atributov in odvisnosti kot pri starejših izpitih. Mislim, da je >>>> nakoncu prišlo 8 ali 9 entitet. >>>> >>>> >>> Hmm .. so kje kaksne pametne vaje (pomoznosti z resitvami), kar se >>> normalizacije tice? Ker tisto kar je bilo na avditornih vajah je bolj >>> bogo, pa se IMO je cisto drugace kot pri PB. >>> >>> >>>> Sam izpit ni težak, ti pa zelo zelo hitro zmanjka casa. >>>> >>>> >>> To verjamem, to je bil problem ze lani .. >>> >>> a. >>> >>> >>> >> > > > >
