Strinjam! On 11/29/06, Matjaz Horvat <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Jaz si podpisat ne upam, ker sem bil samo dvakrat na vajah, ampak kar sem videl, se popolnoma ujema s tem, kar si napisal. LP, Matjaž On 11/29/06, Pater <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > > podpišem! > > ----- Original Message ----- > From: "Miha Trtnik" <[EMAIL PROTECTED]> > To: "FRIClist" <[email protected]> > Sent: Wednesday, November 29, 2006 2:37 PM > Subject: [Friclist] [inf] PVIS pritozba > > > Spoštovani kolegi in kolegice. > > Čedalje bolj gledam PVIS in čedalje bolj postajam živčen. > Vaje pri predmetu PVIS - Lotus Notes so bile po mojem mnenju katastrofa. > Mislim, da bi bilo prav spisat eno pritožbo, da ne bo tako kot lani na > koncu leta s kombinatoriko, ko so nam očitali zakaj nismo urgirali prej. > > Pri vajah me je osebno zmotilo: > > - Nepripravljenost in nestrokovnost asistentke Alenke Rožanc (na > konkretna vprašanja dostikrat ni znala direktno odgovorit, velikokrat se > je pojavil skomig z rameni in navodilo "Še malo poklikajte in probajte") > > - Del vaj bi moral biti izveden kot prikaz - se pravi asistentka pokaze, > mi naredimo. Žal NetMeeting v učilnici ni deloval kot bi moral. Zato so > vajam lahko sledili v najboljšem primeru 3 študenti, medtem ko smo > ostali lahko gledali črn ekran. Pisanje in risanje komand na tablo, pa > po mojem mnenju ni ustrezno nadomestilo. Asistentka bi morala od > administratorja zahtevati, da se usposobi NetMeeting ali priskrbeti > projektor. Vaje take kot so bile, so bile brezpredmetne. > > - Studenti bi zeleli prost dostop do racunalnikov, na katerih bi lahko > izvajali domače naloge in seminarske naloge! Mislim, da na kemijskem > faksu od študentov ne pričakujejo, da imajo doma laboratorije. Prav tako > se mi zdi nepravično pričakovati od vseh študentov FRIja, da imamo doma > računalnike in neposredno povezavo do interneta. Smiselno bi bilo, da v > kolikor je seminarska in domača naloga pogoj za pristop k izpitu, da se > zagotovi tudi sredstva s katerimi lahko našo obvezo opravimo. > > - Kljub zgornji alineji, bi od asistenta pričakoval natančna navodila za > delo domače naloge. Torej pričakoval bi, da se objavi navodila kako se > Lotus namesti in skonfigurira, kakšen je IP strežnika in kako datoteke > uspešno prenesti med računalniki. Navodila so bila po mojih informacijah > v celoti podana le na zadnjih vajah, v četrtek 23.11.2006. Ostali dve > skupini še danes ne vesta kako se dostopi do strežnika. > > - Avditorne vaje so bile izvajane samo v enem terminu, kljub temu da sta > na urniku dva mozna termina! > > > Ob tej priložnosti bi pohvalil delo asistenta Vavpetiča, ki je uspel že > na prvih vajah rešiti problem z NetMeetingom (priskrbel je projektor). > Prav tako bi rad izpostavil delo dr. Rupnika, ki se je v preteklih letih > izkazal in imel dobra predavanja ter se za študente vedno potrudil (če > česa ni znal, se je pozanimal in priskrbel odgovor). > > Zgoraj napisano je moje osebno mnenje in opažanja v tem semestru. V > pogovoru s sošolci, sošolci na VSŠ in našimi predhodniki, sem ugotovil, > da si mnenje delimo. Zato bi prosil, če se lahko problem izpostavi preko > študentskega sveta ali preko našega predstavnika odgovornim osebam, > seveda če se strinjate. Jaz predlagam, da se vaje Lotus ponovijo (ena > skupina, enkrat tedensko, popoldne, hodi kdor hoče). Obenem predlagam, > da se zagotovi vsaj 10 računalnikov, vsaj enkrat na teden za 3-4 ure. Za > vse tiste, ki nimajo doma potrebnih sredstev. > > Lep pozdrav, > Miha > > > > __________ NOD32 1882 (20061124) Information __________ > > This message was checked by NOD32 antivirus system. > http://www.eset.com > > > >
