Podpis.

Mene moti se naslednje: Zakaj neki se zahteva, da se domace naloge in seminarske izvedejo do datuma XY.
Verjetno bi bilo bolj smiselno, da so zagovori pred vsakim izpitnim rokom.
Tako je bilo lani pri IS, tako je letos pri ZVRS.

Cilj fakultete je verjetno, da VSI obvladamo Lotus. Ne pa da nas lovijo na nekih datumih in rokih. Marsikdo se bo odpovedal tej domaci nalogi zaradi katastrofalnih vaj in blizajocega se kolokvija! Ce bi datum zagovora lahko izbiral, tako kot lahko izbiras izpitni rok na katerega se prijavis, bi vsekakor od vsega skupaj odnesli vec!

LP, Marko

Matjaz Horvat wrote:
Jaz si podpisat ne upam, ker sem bil samo dvakrat na vajah, ampak kar sem
videl, se popolnoma ujema s tem, kar si napisal.

LP,
Matjaž

On 11/29/06, Pater <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

podpišem!

----- Original Message -----
From: "Miha Trtnik" <[EMAIL PROTECTED]>
To: "FRIClist" <[email protected]>
Sent: Wednesday, November 29, 2006 2:37 PM
Subject: [Friclist] [inf] PVIS pritozba


Spoštovani kolegi in kolegice.

Čedalje bolj gledam PVIS in čedalje bolj postajam živčen.
Vaje pri predmetu PVIS - Lotus Notes so bile po mojem mnenju katastrofa.
Mislim, da bi bilo prav spisat eno pritožbo, da ne bo tako kot lani na
koncu leta s kombinatoriko, ko so nam očitali zakaj nismo urgirali prej.

Pri vajah me je osebno zmotilo:

- Nepripravljenost in nestrokovnost asistentke Alenke Rožanc (na
konkretna vprašanja dostikrat ni znala direktno odgovorit, velikokrat se
je pojavil skomig z rameni in navodilo "Še malo poklikajte in probajte")

- Del vaj bi moral biti izveden kot prikaz - se pravi asistentka pokaze,
mi naredimo. Žal NetMeeting v učilnici ni deloval kot bi moral. Zato so
vajam lahko sledili v najboljšem primeru 3 študenti, medtem ko smo
ostali lahko gledali črn ekran. Pisanje in risanje komand na tablo, pa
po mojem mnenju ni ustrezno nadomestilo. Asistentka bi morala od
administratorja zahtevati, da se usposobi NetMeeting ali priskrbeti
projektor. Vaje take kot so bile, so bile brezpredmetne.

- Studenti bi zeleli prost dostop do racunalnikov, na katerih bi lahko
izvajali domače naloge in seminarske naloge! Mislim, da na kemijskem
faksu od študentov ne pričakujejo, da imajo doma laboratorije. Prav tako
se mi zdi nepravično pričakovati od vseh študentov FRIja, da imamo doma
računalnike in neposredno povezavo do interneta. Smiselno bi bilo, da v
kolikor je seminarska in domača naloga pogoj za pristop k izpitu, da se
zagotovi tudi sredstva s katerimi lahko našo obvezo opravimo.

- Kljub zgornji alineji, bi od asistenta pričakoval natančna navodila za
delo domače naloge. Torej pričakoval bi, da se objavi navodila kako se
Lotus namesti in skonfigurira, kakšen je IP strežnika in kako datoteke
uspešno prenesti med računalniki. Navodila so bila po mojih informacijah
v celoti podana le na zadnjih vajah, v četrtek 23.11.2006. Ostali dve
skupini še danes ne vesta kako se dostopi do strežnika.

- Avditorne vaje so bile izvajane samo v enem terminu, kljub temu da sta
na urniku dva mozna termina!


Ob tej priložnosti bi pohvalil delo asistenta Vavpetiča, ki je uspel že
na prvih vajah rešiti problem z NetMeetingom (priskrbel je projektor).
Prav tako bi rad izpostavil delo dr. Rupnika, ki se je v preteklih letih
izkazal in imel dobra predavanja ter se za študente vedno potrudil (če
česa ni znal, se je pozanimal in priskrbel odgovor).

Zgoraj napisano je moje osebno mnenje in opažanja v tem semestru. V
pogovoru s sošolci, sošolci na VSŠ in našimi predhodniki, sem ugotovil,
da si mnenje delimo. Zato bi prosil, če se lahko problem izpostavi preko
študentskega sveta ali preko našega predstavnika odgovornim osebam,
seveda če se strinjate. Jaz predlagam, da se vaje Lotus ponovijo (ena
skupina, enkrat tedensko, popoldne, hodi kdor hoče). Obenem predlagam,
da se zagotovi vsaj 10 računalnikov, vsaj enkrat na teden za 3-4 ure. Za
vse tiste, ki nimajo doma potrebnih sredstev.

Lep pozdrav,
Miha



__________ NOD32 1882 (20061124) Information __________

This message was checked by NOD32 antivirus system.
http://www.eset.com





Reply via email to