On Mon, Jan 12, 2004 at 10:44:21AM +0100, Jakub Bogusz wrote: > On Mon, Jan 12, 2004 at 10:12:36AM +0100, Jacek Konieczny wrote: > > On Mon, Jan 12, 2004 at 10:08:12AM +0100, Jakub Bogusz wrote: > > > wrrrr, kto zepsuł rpm-a na alphie??? > > > > Ja psułem tylko rpmbuild... > > /bin/rpm tego nie rusza - musi być coś innego... > bt pokazuje, że niby w funkcji ngettext() - ale locale są wyłączone.
Daleko od początku - to coś innego, jakaś wewnętrzna funkcja w libc.so. > > Możliwe że w używanym snapshocie jest jakiś babol. > > I jeszcze śmieci unaligned trapami :/ Powiązane. Odczytuje coś spod bzdurnego adresu (akurat jest nieparzyste), traktuje jako adres i próbuje spod niego czytać, już bez powodzenia. Coś jest chyba powalone ze stosem - z funkcji wraca pod adres, spod którego na pewno nie została ona wywołana - w środek jakiegoś kodu, tak że rejestry zawierają nie to co trzeba. To może być problem z glibc, nie rpm-em - ciężko stwierdzić, bo ten rpm korzysta z wątków i ciężko się to debuguje. Czyli na razie z Ac stoimy :/ Próbować cofnąć rpm-a albo glibca? -- Jakub Bogusz http://cyber.cs.net.pl/~qboosh/ __________________________________________________________ nie pytaj co inni zrobili dla pld, pomysl ile sam zrobiles
