On Mon, Jan 26, 2004 at 11:34:08AM +0100, Andrzej Krzysztofowicz wrote:
> Sprawdzales ktory program generuje ten komunikat ?
praktycznie kazdy ;) nawet mc nie mozna odpalic - strace zawsze staje na
/etc/localtime. Po usunieciu pliku/utworzeniu go od nowa szafa gra.
niestety podczas startu kasowac go nie mozna bo w momencie gdy sie
zaczyna wywalac system / jest jeszcze ro

> > znowu ktos sie na #pldhelp na to natknal wiec pisze
> > problem wystepje na / na xfs-ie na jajkach 2.4.21, 2.4.24. Innych nie
> > testowalem ;)
> > objawy - po twardym resecie systemu tworzy sie(prawdopodobnie
> 
> Mysle, ze mylisz objaw z przyczyna...
dobra - przyczyna to uszkodzony plik /et/clocaltime
objaw - system nie nadaje sie do pracy.

a co jest przyczyna "uszkadzania" /etc/localtime-  hgw.

> > uszkodzony) plik /etc/localtime i system.. nie wstaje - zwisa dzies w
> > srodku rc-scriptow, przed zamontowaniem swapa.
> > pomaga usuniecie tego pliku. Jako workaround dodalem exit przed timezone
> > by sie plik nie generowal.
> 
> Mysle, ze trzeba by przerobic rc-scripts, by nie generowaly tego pliku bez
> potrzeby.
jak dla mnie lepsze byloby znalezienie dlaczego tak sie dzieje.
ja niestety nie mam pod reka zadnego zestawu testowego z xfs-em - a
tylko tam zdarzaly mi sie problemy.


-- 
Andrzej Dopierała
Prywatnie.

__________________________________________________________
nie pytaj co inni zrobili dla pld, pomysl ile sam zrobiles

Odpowiedź listem elektroniczym