On 02/02/2009 02:18 AM, Mihai wrote:
Am facut ultima varianta ca sa pot intra ca root adica:
login ca alt user , su - root, editezi /etc/pam.d/gdm si editezi linia
"#auth required pam_succeed_if.so user != root quiet"
Dar asa cum am spus tot nu ma lasa de exemplu sa adaug sau sa sterg
pachete. Sau sa fac update. Imi spune ca nu am drepturi sa fac acest
lucru.
De fapt intrebarea este cum pot sa activez login-ul ca root in GUI si
sa am toate drepturile
deja miroase a bug. dupa modificarea in pam, logout si login ar trebui
sa fii root cu toate drepturile aferente.
_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug