On Mon, 02 Feb 2009 02:18:00 +0200 Mihai wrote:

> De fapt intrebarea este cum pot sa activez login-ul ca root in GUI
> [...]

De ce vrei sa faci asta? Raspunsul e: nu o face! Foloseste sudo, vezi
man 5 sudoers pentru configurare si gata.
Sa lucrezi ca root in mod uzual e o prostie. Poti face greseli care te
pot costa nu doar reinstalarea, ci mult mai mult. Been there, done
that, nu lucra de sub contul de root, foloseste-l doar la nevoie.

-- 
Adi Pircalabu

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui