On Mon, 02 Feb 2009 02:18:00 +0200 Mihai wrote: > De fapt intrebarea este cum pot sa activez login-ul ca root in GUI > [...]
De ce vrei sa faci asta? Raspunsul e: nu o face! Foloseste sudo, vezi man 5 sudoers pentru configurare si gata. Sa lucrezi ca root in mod uzual e o prostie. Poti face greseli care te pot costa nu doar reinstalarea, ci mult mai mult. Been there, done that, nu lucra de sub contul de root, foloseste-l doar la nevoie. -- Adi Pircalabu _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
