Adica ping -f? :) 2010/7/7 Petru Ratiu <[email protected]>
> 2010/7/7 Alex 'CAVE' Cernat <[email protected]>: > > > >> De curiozitate, cum ai verificat viteza la care functioneaza interfata ? > >> > >> > >> > > chiar, mii-tool nu stia pe vremuri de 1000 (vad ca mai nou stie), se > > folosea cu mare succes ethtool > > oricum, cel mai bun test este cel practic, transfer efectiv intre ele > > printr-un ftp ceva (preferabil transfer din ramdisc in ramdisc, > > pe...@side1:~$ nc -l -p 31337 | dd of=/dev/null > pe...@side2:~$ dd if=/dev/zero | nc side1 31337 > > Eventual cu niste pv intre dd si nc. Sau cu scula aia de testat > reteaua care momentan imi scapa. > > -- > Petre. > _______________________________________________ > RLUG mailing list > [email protected] > http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug > _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
