On Mon, 12 Jan 2004 11:35:08 +0200 Eugen Nedelcu <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> Stie cineva de unde se poate cumpara in Romania o tastatura
> buna, fara multimedia si alte prostii, dar cu o tehnologie
> buna de apasare a tastelor?

Cam tirziu dar hop si eu. Fiindca prefer tastaturile ergonomice recomand
Chicony KB-7903. Este un model alb cu Chicony scris cu albastru. Nu are
absolut nici o tasta de multimedia, doar pad (si el fara touchpad sau butoane)
pentru incheieturi. E solida si mare, layout clasic (tinind seama bineinteles
ca e ergonomica). Enter mic (2 taste), backspace mare (2 taste). O am de peste
doi ani, am si demontat-o si remontat-o si merge bine. Cind am luat-o am
cautat-o special si n-am gasit decit AT dar acum am vazut ca au aparut iar si
ca e si varianta PS/2.

Nu stiu ce e "tehnologie buna de apasare a tastelor". Nu e silentioasa, dar
are feedback bun la taste.

Prefer tastaturile ergonomice pentru a-mi menaja miinile. Probabil ca si padul
pentru incheieturi ajuta. Nu e pentru bashini, la mine personal s-a simtit
clar imbunatatirea de cind o am, practic au disparut senzatiile neplacute la
miini dupa folosire indelungata. Nu prea am chef sa ajung sa sufar de sindrom
de tunel carpian.

-- 
GZ

--- 
Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/


Raspunde prin e-mail lui