>  Buuun, am vazut ca prima implemetare e bashita rau si obsolete, aia
> a lui IBM ( NGPT) a fost shelved 4 ever deci ramine versiunea
> Dreppero-Molnariana NPTL, pana aici e splendid, acum cum testez daca
> Mandrake 10.1, cea mai avansata versiune de Linux ( ma rog, pana
> apare 10.2 ;) are asa ceva, respectiv cum produc un programel de test
> care sa confirme ca am tot ce trebuie ( ma intereseaza in special
> chestiile de linkare, este -lthread, -lpthread sau altceva).

Mandrake nu are!!!! Gentu are!!! :P

rulezi /lib/libc.so.6 sau /lib/tls/libc.so.6.

sau getconf GNU_LIBPTHREAD_VERSION


PS: Glumeam faza cu Mandrake si Gentu :P

-- 
  Claudiu Cismaru
  GPG Key: http://maya.cnixs.com/~claudiu/claudiu.gpg

--- 
Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/


Raspunde prin e-mail lui