Zapaceli care smintesc... derbedeii de popi... se refera la crestinism in
general, sau doar la cel de rit ortodox?
Ma intreb daca stie dl. Bogdan de unde vine litera "C" din numele
organizatiei din care face parte...  Poate s-a inscris in asociatia
gresita...


On 11/24/06, Ion Anton <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

  Nu se vor revolta muribunzii, dar nici tara lui Papura-Voda nu este.
Hotararea daca vor exista icoane in spitale sau nu o vor lua persoanele
care raspund juridic de sanatatea bolnavului (cadre medicale ori
succesori/tutore) si de administrarea spitalului.
Aici nu este vorba de jocuri pe computer, nici de realitati virtuale, si
nici de "Poker".
Faceti medicina, deveniti cadru medical, apoi intrati in consiliul de
administratie al spitalului, si veti avea dreptul de a propune sa se scoata
si vopseaua de pe pereti ca sa nu mai discriminam pe cei care urasc albul.
Daca veti obtine consensul celorlalti desigur...
Si nu cred ca puteti dumneavoastra calcula ce ajutor simt cei internati
(muribunzi), de la respectivele icoane.
Chiar in mai mica masura puteti decat daca ati privi un cuplu ce danseaza
vals lent, in spatele geamului izolat fonic de la sala de dans sportiv...
gandind, "acei nebuni care danseaza...".

ionut


*******************************************************************
<http://groups.yahoo.com/group/romania_eu_list/message/39578;_ylc=X3oDMTJyOXR0dnRhBF9TAzk3MzU5NzE1BGdycElkAzE0MDUyMzgEZ3Jwc3BJZAMxNzA1MjM5NjMzBG1zZ0lkAzM5NTc4BHNlYwNkbXNnBHNsawN2bXNnBHN0aW1lAzExNjQzODc5ODk->
 Re:
Icoana care discrimineaza
<http://groups.yahoo.com/group/romania_eu_list/message/39578;_ylc=X3oDMTJyOXR0dnRhBF9TAzk3MzU5NzE1BGdycElkAzE0MDUyMzgEZ3Jwc3BJZAMxNzA1MjM5NjMzBG1zZ0lkAzM5NTc4BHNlYwNkbXNnBHNsawN2bXNnBHN0aW1lAzExNjQzODc5ODk->
 Posted
by: "[EMAIL PROTECTED]" [EMAIL PROTECTED]
<http://compose/[EMAIL PROTECTED]&Subj=%20Re%3A%20Icoana%20care%20discrimineaza>
ymca_universitaria <http://profiles.yahoo.com/ymca_universitaria> Fri
Nov 24, 2006 9:06 am (PST) Am fost saptamana trecuta in "vizita" la un
prieten cazat la Spitalul de Urgenta din Bucuresti. Pana sa ajung la el am
colindat prin cateva saloane. Mergeam spre sectia de terapie intensiva. - in
timpul orelor permise vizitelor -. Am vazut ingrozitor de multi muribunizi
si deasupra lor doar icoane.

Eu cred ca aici trebuie lucrat. Daca in cazul scolilor exista atat parinti
cat si copii care au dreptul si mijloacele de a renunta la toate zapacelile
care smintesc, in cazul celor care zac intubati ar trebui sa facem ceva.

Cele mai multe spitale tin de sistemul public. Deci trebuie sa ne impunem.


Jos cu reprezentarile ridicole ce stau deasupra capetelor muribunzilor!

Ba mai mult decat atat: ce cauta derbedeii de popi rasariteni in spitalele
de stat? Afara cu ei! Si cu capelele lor ridicole!

Aici cu siguranta vom avea succes ca doar nu s-or revolta muribunzii!

Cu prietenie,

Bogdan

YMCA UNIVERSITARIA

Str. Doamnei nr 3, ap 25, etaj 2, sector 3
Bucuresti - Romania

Tel/Fax: 40 - 21 - 310.70.68
GSM: 40 - 723 - 378.700

E-mail: [EMAIL PROTECTED] 
itaria.ro<http://compose/?To=contact%40ymcauniversitaria.ro>
Web: www.ymcauniversitar ia.ro

------------------------------
Everyone is raving about the all-new Yahoo! Mail 
beta.<http://us.rd.yahoo.com/evt=45083/*http://advision.webevents.yahoo.com/mailbeta>



Raspunde prin e-mail lui