> Zapaceli care smintesc... derbedeii de popi... se refera la crestinism in general, > sau doar la cel de rit ortodox? Pentru cei care inca nu s-au lamurit care este scopul si intelesul mesajului postat de dl Bogdan (de la organizatia care are si litera "C" in nume), va sugerez sa (re)cititi pe site-ul Cotidianului explicatia <http://www.cotidianul.ro/index.php?id=7926&art=20383&cHash=9ab98a49b5> publicata de Simona Tache in urma indignarilor repezite si inutile iscate de articolul ei intitulat Miss <http://www.cotidianul.ro/index.php?id=7893&art=20263&diraut=43&cHash=1a151d 83d7> &Mister Handi. Chiar daca cele doua subiecte nu au nici o legatura, metoda folosita pentru a satiriza anumite actiuni si luari de pozitie este oarecum identica. ---------------------------- Vali An aristocratic title is not enough to ensure a noble behaviour. A person's greatness comes from acknowledging the mistakes and agreeing to correct them.
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace." (Jimi Hendrix)

