> Zapaceli care smintesc... derbedeii de popi... se refera la crestinism in
general,
> sau doar la cel de rit ortodox?
 
Pentru cei care inca nu s-au lamurit care este scopul si intelesul mesajului
postat de dl Bogdan (de la organizatia care are si litera "C" in nume), va
sugerez sa (re)cititi pe site-ul Cotidianului explicatia
<http://www.cotidianul.ro/index.php?id=7926&art=20383&cHash=9ab98a49b5>
publicata de Simona Tache in urma indignarilor repezite si inutile iscate de
articolul ei intitulat Miss
<http://www.cotidianul.ro/index.php?id=7893&art=20263&diraut=43&cHash=1a151d
83d7> &Mister Handi.  Chiar daca cele doua subiecte nu au nici o legatura,
metoda folosita pentru a satiriza anumite actiuni si luari de pozitie este
oarecum identica.
 
----------------------------
 
Vali
An aristocratic title is not enough to ensure a noble behaviour.  A person's
greatness comes from acknowledging the mistakes and agreeing to correct
them.

"When the power of love overcomes the love of power, the world will know
peace." (Jimi Hendrix) 

Raspunde prin e-mail lui