VAART-bericht van: Peter Kluytenaar <[email protected]>

Toch even correctie. Ook ik zou willen dat de productie van deugdelijke ENCs van heel Nederland sneller ging... maar dat conversie van de basisbestanden met bijv. de tools van ArcGis een eitje zou zijn is helaas verre van waar.

Ook de beschuldiging dat bedrijven als Tresco en Periskal de productie van officiƫle ENCs tegen zouden werken is apert onjuist. De betreffende bedrijven dringen juist bij elke gelegenheid bij de diverse overheden aan om op korte termijn met goede ENCs te komen!

Groeten, Peter

---
From my iPhone

Peter Kluytenaar
Serendipity UnLtd


Op 19 dec 2008 om 21:57 heeft "[email protected]" <[email protected]> het volgende geschreven:\

VAART-bericht van: "[email protected]" <[email protected]>

(...)

Hoewel een kleine kanttekening, namelijk dat het verzamelen van de data ook al door de belastingbetaler werd betaald, op z'n plaats is. Ook de Hydrografische Dienst maakt al vele jaren (van het defensiebudget) z'n kaarten in digitaal formaat en een conversie naar S57 is een eitje met de hulprogramma's voor ArcGis.

Ik vraag me langzamerhand een beetje af of de ijzersterke lobby van de commercieele kaartenmakers (lees: Tresco/Periskal) niet de belangrijkste reden is dat het ter beschikking stellen van S57 data steeds verder op de lange baan wordt geschoven. Je hebt zelf ervaren hoe vals ze kunnen worden als ze denken dat hun omzet in gevaar komt ;-)




* Is een nieuwe toerbeurtregeling welkom? www.vaart.nl/peiling
* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L


Antwoord per e-mail aan