VAART-bericht van: "S.J. de Waard" <[email protected]>

Op 8-10-2012 0:07, Rianne Ooms schreef:

In mijn leven ken ik alleen voorbeelden van werkNemers die hun werkGever misbruiken, de zielige onderdukte werknemer van Vincent ben ik al die jaren nergens tegen gekomen.

Ik wel, maar ik ben dan ook ledenserviceconsulent voor FNV Bondgenoten. Tekenend voorbeeld, je vraagt er om.

Een sollicitant wil met de zomervakantie zes weken naar Egypte voor familiebezoek. Vraagt aan de nieuwe werkgever of hij dat kan regelen. Ja hoor, doe maar een voorstel voor een arbeidsovereenkomst hoe je dat wilt. En omdat de man graag wil werken gaat hij gelijk aan de slag. Hij komt na een week of wat naar het inloopspreekuur met de vraag of de bond wil helpen met die overeenkomst. Nu heb ik die voor mijn eigen werkgever vele malen opgesteld, dat kan ik dus zelf. De man gaat blij weg met een voorstel en geeft dat aan de werkgever. Die ontsteekt in woede en gooit de man er gelijk weer uit. Maar na een poosje nog steeds geen salaris op de rekening. De werkgever daarop aangesproken en wat blijkt: die vond dat iemand zonder contract niet hoeft te worden betaald. Dacht met zo'n maand werk zonder betaling weg te kunnen komen. Mooi mis.

Kijk, zo heb ik van die meer dan 30 jaar ledenservice vele voorbeelden, maar die ga ik hier niet beschrijven. Het illustreren wat beide partijen allemaal fout deden voegt namelijk niets toe. Men komt ook met zaken waar ik als werkgever veel minder geduld voor zou hebben opgebracht. Dan moet je zo'n knuppel toch ook uitleggen hoe een goed werknemer zich dient te gedragen. Uiteraard wordt hij dan wel geholpen met het netjes afronden van het ontslag, maar ik kan het daarbij dan niet laten enig opvoedend werk te doen.

De slechtste werkgevers in mijn ervaring zijn te vinden in de uitzendbranche, de kassen (Westland) en de schoonmaak.

Simon
03011455


* Het adres voor reacties en nieuwe berichten: [email protected]
* Afmelden op: [email protected] met tekst: unsubscribe VAART-L
* Vrijdagavond 5/10 18:00u: KSCC Internetcafé, Nijmegen met webvideo


Antwoord per e-mail aan