W dniu 3 kwietnia 2010 22:47 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał: >> Witajcie, >> >> Ja jestem przeciwny ponownemu uzywaniu botow do masowego tworzenia >> hasel. Jesli juz koniecznie chcemy traktowac wielkosc poszczegolnych >> Wikipedii jako rodzaj wyscigu, to nie stosujmy dopingu. Stosowanie botow >> przed laty wywindowalo nas na bardzo dlugi czas na czwarta pozycje, ale >> z drugiej strony nadszarpnelo nasz wizerunek wsrod miedzynarodowej >> spolecznosci, czego haslowym okresleniem bylo nazywanie nas tu i owdzie >> "botopedia". > > zobacz ppniżej - nie chodzi o wyścig, a o upierdliwość tej roboty. Na Commons > jest kilkaset ciekawych fotek, a impulsem do ich wstawienia jest istnienie > hasła. A co do "botopedii" - boty raz że robią lepsze stuby niż newbies, dwa > robią dokładniej (choć wszystkiego w bazach nie ma), trzy robią według > jednego standardu i lepiej się uzupełnia. cztery - krytycy krytykują, ale > tych hasel nie piszą :) A ja bym chciał je mieć, by móc uzupełniać. UI > jeszcze jedno - botami lecą it wiki, fr wiki, en wiki, nl wiki, hu wiki i > pewnie wiele innych, co widać chociażby po tym, gdy się patrzy na te > kilkadziesiąt kolejnych słowackich wsi :)
Tak sobie pomyślałem - rozwiązać oba problemy teoretycznie możnaby botem, który tworzyłby takie stuby "na żądanie" - tzn. klikasz przycisk na stronie bota na toolserwerze, czekasz pół minuty i masz gotowy artykuł do uzupełniania (albo kod do wklejenia do artykułu). To tylko taki luźny pomysł, nad stroną techniczną nie myślałem (ale na pewno jest to wykonalne i niewiele trudniejsze od zwykłego bota). -- Matma Rex - http://matma-rex.prv.pl/ _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
