W dniu 3 kwietnia 2010 22:47 użytkownik Przykuta <[email protected]> napisał:
>> Witajcie,
>>
>> Ja jestem przeciwny ponownemu uzywaniu botow do masowego tworzenia
>> hasel. Jesli juz koniecznie chcemy traktowac wielkosc poszczegolnych
>> Wikipedii jako rodzaj wyscigu, to nie stosujmy dopingu. Stosowanie botow
>> przed laty wywindowalo nas na bardzo dlugi czas na czwarta pozycje, ale
>> z drugiej strony nadszarpnelo nasz wizerunek wsrod miedzynarodowej
>> spolecznosci, czego haslowym okresleniem bylo nazywanie nas tu i owdzie
>> "botopedia".
>
> zobacz ppniżej - nie chodzi o wyścig, a o upierdliwość tej roboty. Na Commons 
> jest kilkaset ciekawych fotek, a impulsem do ich wstawienia jest istnienie 
> hasła. A co do "botopedii" - boty raz że robią lepsze stuby niż newbies, dwa 
> robią dokładniej (choć wszystkiego w bazach nie ma), trzy robią według 
> jednego standardu i lepiej się uzupełnia. cztery - krytycy krytykują, ale 
> tych hasel nie piszą :) A ja bym chciał je mieć, by móc uzupełniać. UI 
> jeszcze jedno - botami lecą it wiki, fr wiki, en wiki, nl wiki, hu wiki i 
> pewnie wiele innych, co widać chociażby po tym, gdy się patrzy na te 
> kilkadziesiąt kolejnych słowackich wsi :)

Tak sobie pomyślałem - rozwiązać oba problemy teoretycznie możnaby
botem, który tworzyłby takie stuby "na żądanie" - tzn. klikasz
przycisk na stronie bota na toolserwerze, czekasz pół minuty i masz
gotowy artykuł do uzupełniania (albo kod do wklejenia do artykułu).

To tylko taki luźny pomysł, nad stroną techniczną nie myślałem (ale na
pewno jest to wykonalne i niewiele trudniejsze od zwykłego bota).

-- 
Matma Rex - http://matma-rex.prv.pl/

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym