W dniu 2010-04-14 14:22, Wojciech Muła pisze:

> Ależ "polska wikipedia" jest rzeczywiście taka! Tworzona jest w większości
> przez Polaków, odbiorcami są Polacy + garstka obcokrajowców posługujących
> się naszym językiem.

Stwierdzasz bieżący stan faktyczny, a zdanie w powitaniu to cecha 
definicyjna. Faktycznie jesteśmy też np. dużą Wikipedią, ale to się może 
zmienić za rok (wtedy będziemy największą ;-} ), natomiast link pod tym 
sformułowaniem prowadzi do definicji, w której cechą niezmienną jest 
tylko język.

> Nie można uginać się przed szczekaczami, bo wlezą na głowę. Trochę odwagi
> i cierpliwości -- poplują, popiszą apele na blogaskach, może na fejsbuku
> założą grupę "wikipedia fuj" i zapomną o sprawie.

Nimi się nie przejmuję, chodzi mi raczej o stopniową edukację 
użytkowników i precyzowanie pewnych spraw. Dopóki jest pełna swoboda 
terminologiczna, trudno pewne rzeczy wyjaśniać.

Kiedyś naszym celem strategicznym była ilość materiałów i powiększanie 
społeczności, obecnie skupiamy się raczej na zapewnianiu jakości, a 
edukacja co do cech "peer based production" (w tym m.in. tak istotnych 
jak rzeczywista, niskopoziomowa globalność oraz wolne licencje jako 
podstawa prawna) wydaje mi się kolejnym - obok zwiększania ergonomii 
pracy i wykorzystania mechanizmów semantycznych - ważnym kierunkiem rozwoju.

-- 
Gdybym świt przywitał choć raz,
Nie czując jak mózg zgniata ciężki głaz.
Strącił go jak z powieki pył,
I nie wadząc nikomu w jakiejś jamce się skrył.

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym