W dniu 2010-04-14 14:22, Wojciech Muła pisze: > Ależ "polska wikipedia" jest rzeczywiście taka! Tworzona jest w większości > przez Polaków, odbiorcami są Polacy + garstka obcokrajowców posługujących > się naszym językiem.
Stwierdzasz bieżący stan faktyczny, a zdanie w powitaniu to cecha definicyjna. Faktycznie jesteśmy też np. dużą Wikipedią, ale to się może zmienić za rok (wtedy będziemy największą ;-} ), natomiast link pod tym sformułowaniem prowadzi do definicji, w której cechą niezmienną jest tylko język. > Nie można uginać się przed szczekaczami, bo wlezą na głowę. Trochę odwagi > i cierpliwości -- poplują, popiszą apele na blogaskach, może na fejsbuku > założą grupę "wikipedia fuj" i zapomną o sprawie. Nimi się nie przejmuję, chodzi mi raczej o stopniową edukację użytkowników i precyzowanie pewnych spraw. Dopóki jest pełna swoboda terminologiczna, trudno pewne rzeczy wyjaśniać. Kiedyś naszym celem strategicznym była ilość materiałów i powiększanie społeczności, obecnie skupiamy się raczej na zapewnianiu jakości, a edukacja co do cech "peer based production" (w tym m.in. tak istotnych jak rzeczywista, niskopoziomowa globalność oraz wolne licencje jako podstawa prawna) wydaje mi się kolejnym - obok zwiększania ergonomii pracy i wykorzystania mechanizmów semantycznych - ważnym kierunkiem rozwoju. -- Gdybym świt przywitał choć raz, Nie czując jak mózg zgniata ciężki głaz. Strącił go jak z powieki pył, I nie wadząc nikomu w jakiejś jamce się skrył. _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
