Lukasz Lukomski pisze:

> Ja właśnie nie bardzo wierzę w automatyczne *wyławianie* takich, którzy
> mogliby dużo dobrego wnieść. Trzeba samodzielnie przejrzeć ostatnie edycje,

Nie pisałem o nich - mówiłem o nowych. =} Zanim ktoś się przyjrzy i 
uzna, że jednak mogą coś dobrego wnieść, po kilku revertach bez 
komanterza może ich już tu nie być. To po prostu nieco grubsze sito, niż 
ty piszesz.

> napisać od siebie parę słów w dyskusji i zachęcić do pytań/edycji.
> Mechaniczna praca rewert błędu>szablon powitania>kolejny
> rewert>ostrzeżenie>blok też działa automatycznie. Nie trzeba ani razu
> klawiatury użyć.

Na 100% tak byłoby lepiej. Ale w czym by zaszkodziła tego typu 
automatyczna podpowiedź:

"Właśnie dokonałeś/-łaś cofnięcia zmian dokonanych przez nowego 
użytkownika (wkład: 3 edycje - link do wkładu). Zalecany jest teraz:

* bezpośredni kontakt wyjaśniający (link do dyskusji użytkownika)
* przekazanie sprawy opiekunowi, który pomoże wyjaśnić problem (link 
przekazujący informację do grupy szybkiego wsparcia)
* w ostateczności wstawienie szablonu na temat problemu (link 
wstawiający szablon do dyskusji użytkownika)

Uwaga: prosimy nie gryźć nowicjuszy! (link do WP:PNGN)"

Myślę, że w ten sposób wyłapiemy dużo skuteczniej i damy możliwość 
włączenia się w łowienie także tym, którzy nie mają czasu czy ochoty na 
przyglądanie się i dyskusje.

Wydaje mi się, że pośpiech i chłodne oko to typowa cecha/przypadłość 
przy patrolowaniu OZ, wynikająca ze specyfiki tego zajęcia. A tam 
niefortunne zmiany nowicjuszy mogą być całkiem spore.

-- 
Gdybym świt przywitał choć raz,
Nie czując jak mózg zgniata ciężki głaz.
Strącił go jak z powieki pył,
I nie wadząc nikomu w jakiejś jamce się skrył.

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym