Lukasz Lukomski pisze: > Ja właśnie nie bardzo wierzę w automatyczne *wyławianie* takich, którzy > mogliby dużo dobrego wnieść. Trzeba samodzielnie przejrzeć ostatnie edycje,
Nie pisałem o nich - mówiłem o nowych. =} Zanim ktoś się przyjrzy i uzna, że jednak mogą coś dobrego wnieść, po kilku revertach bez komanterza może ich już tu nie być. To po prostu nieco grubsze sito, niż ty piszesz. > napisać od siebie parę słów w dyskusji i zachęcić do pytań/edycji. > Mechaniczna praca rewert błędu>szablon powitania>kolejny > rewert>ostrzeżenie>blok też działa automatycznie. Nie trzeba ani razu > klawiatury użyć. Na 100% tak byłoby lepiej. Ale w czym by zaszkodziła tego typu automatyczna podpowiedź: "Właśnie dokonałeś/-łaś cofnięcia zmian dokonanych przez nowego użytkownika (wkład: 3 edycje - link do wkładu). Zalecany jest teraz: * bezpośredni kontakt wyjaśniający (link do dyskusji użytkownika) * przekazanie sprawy opiekunowi, który pomoże wyjaśnić problem (link przekazujący informację do grupy szybkiego wsparcia) * w ostateczności wstawienie szablonu na temat problemu (link wstawiający szablon do dyskusji użytkownika) Uwaga: prosimy nie gryźć nowicjuszy! (link do WP:PNGN)" Myślę, że w ten sposób wyłapiemy dużo skuteczniej i damy możliwość włączenia się w łowienie także tym, którzy nie mają czasu czy ochoty na przyglądanie się i dyskusje. Wydaje mi się, że pośpiech i chłodne oko to typowa cecha/przypadłość przy patrolowaniu OZ, wynikająca ze specyfiki tego zajęcia. A tam niefortunne zmiany nowicjuszy mogą być całkiem spore. -- Gdybym świt przywitał choć raz, Nie czując jak mózg zgniata ciężki głaz. Strącił go jak z powieki pył, I nie wadząc nikomu w jakiejś jamce się skrył. _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
