E(xy) delas preprosto z enacbo pogojnega mat. Upanja. To je vsota po x in y f(x,y)P(X=x, Y=y). Konkretne naloge nimam pred sabo. Načeloma pa množiš vrednost p(x)*p(y) pri določenih x in y in jih sestejes za vse pare xy. Če razumes kaj hocem povedat :)
Lp, -----Original Message----- From: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Pater.jr Sent: Saturday, January 14, 2006 11:34 PM To: žmailing lista Subject: [Friclist] vis Zdravo, je kdo pogruntal kako se resi 1.naloga z lanskega kolokvija (12.1.2005) ? konkretno, kako dobis E( XY) ? ali se mogoce tole s kovarianco kako drugace resuje? lp, Pater
