1.) A mamo lahko prosim vsaj ENKRAT ENAK sistem kot ga majo ostali !!! 2.) Kot prvo bi porezal tiče vsem genialcem, ki so uvedli trenutni nov program, naredili celo pizdarijo nam in kar lepemu številu (bivših) sošolcev, ki so padli vanj. A zdej majo namen spet spreminjat. Kdo je že rekel, da se trudijo?! Tole je zame spet eno drkanje študentov naravnost v glavo. Omenjene genialce bi blo pa za pred strelski vod za naštimat! 3.) Tega ne razumem prav dobro. Bi me pa osebno zanimal študij informatike & menedžmenta. Torej računalništvo umerjeno bolj v poslovne vode. Samo v tem primeru bi bilo treba stvari konkretno porihtat. Ne tako ko zdaj, ko so predmeti totalno zmešani in ne veš kaj kam paše (PB-IS vaje, VP vaje - VP predavanja -> to je totalno zmešano in nepovezano). 7.) Več izbirnih predmetov, boljše je! 8.) Kako bi z omejitvijo dobivala več ljudi?
-----Original Message----- From: [EMAIL PROTECTED] [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf Of Mojca Galun Sent: Wednesday, January 18, 2006 7:26 PM To: FRIClist Subject: [Friclist] bolonjska reforma Naj vas malce izkoristim, k vidim da ste zgovorni danes. Prihodnji teden v cetrtek, bo senat na temo bolonjske prenove, kjer se bo odlocilo o dolocenih vprasanjih. Kaj pa vi mislite o naslednjem: 1.)Naj novi programi UNI imajo obliko 3+2 ali 4+1? (ozadje: vecina fakultet se je odlocila za 3+2(matematika, fizika, FERi, uni v Zagrebu in Gradcu,...), pri tem sistemu, bi bilo potrebno popolno preurediti program, lazje bi zagotovili, da ne bo en profesor pouceval 7 predmetov in tako naredili prostor za mlade profesorje. 4+1 bo imela FDV, prehode med fakultetami bodo realizirali s pomocjo prehodnega letnika(tko k so zdej diferencialci), ce privzamemo 4+1, bo po vsej verjetnosti program tak kot je sedanji program, ki je v 1.letniku VS ima trenutno 3leta, vendar to ne bi smelo vplivati na vaso odlocitev, saj bi Visokosolski program moral biti namenjen bolj strokovnemu znanju, ki je uporabeno v praksi in gospodarstvu.(sedaj vecina profesorjev malo priredi program...ker je slabo...glede na toda na FERI tece VS v skladu z idejo) 2.)Bi Bolonjsko prenovo uvedli postopno leto po leto ali takoj? (ozadje:postopno pomeni, da bi od leta 08 ko se zacne bolonja pri nas, trajalo se vsaj 3-4 leta, da bi se uvedle spremembe na poddiplomski studij, trenutno je na fakulteti tovelik problem, saj se redki za to odlocijo.Tisti, ki pa se imajo na voljo 53 predmetov, od katerih nakljucno zberejo, mislim da 4, kar pomeni da lahko zberes cisto kr neki, kar sploh ni povezano, vecina predmetov, pa se sploh ne izvede. Ce bi prislo vse naenkrat, bi se ljudje, ki so ze vpisani v stari program s pomocjo kreditnih tock presli na sistem bolonje) 3.)Nov program Informatike? (ozadje: zagovorniki, pravijo, da bi na ta nacin dobili vec ljudi, tisti, ki soproti, pa preprosto navajajo, da bi lahko bolj propagirali samo smer, za to ne rabimo programa. Ce bi program obsataj, bi obsegal 75% splosnih predmetov v 1. in 2.letniku, tako kot je sedaj zastavljen ISRM) 4.)Nova smer Komunikacije? 5.)Imate kaksne zelje po novih smereh, novih predmetih...profesorji pozivajo in zbirajo ideje kaj? 6.)Ideja je, da bi se smer LS preimenovala v LS+Komunikacije? 7.)Se vam zdi, da mora biti v novem programu veliko ali malo izbirnih predmetov? pa se nekej kar ni Bolonja 8.) Na kak nacin, bi lahko omejili vpis, da bi pridobili vec racunalnicarjev na VS? (Lahko imamo sprejemne izpite kot na Arhitekturi, lahko pri izracunu tock vec povdarka namenimo rac.pridmetom(tako kot na Filo, ce recimo studiras Italijanscino, se ti steje matura iz tega predmeta, z novim poslopjem se pojavlja tudi ideja o tem, da bi sprejeli vse vpisane in pac reseto konec prvega letnika) Najlepsa hvala za vse pripombe in komentarje, trenutno smo studentje odlocilen glas v senatu, tako da steje kako bomo glasovali. lp Mojca
