Dr. Aljaž Zrnec (asistent za PB) kandidira za funkcijo višjega predavatelja.
Potrditi (oz. odobriti) ga mora tudi študentski svet FRI (jaz nisem v
svetu). Za zdaj ga še niso potrdili, zaradi različnih pritožb na njegovo
delo in odnos do študentov (npr. printanje doktorske naloge v času zagovorov
seminarskih, neprijaznost na ogledu izpitov, narekovanje rešitev nalog
namesto reševanja, sprejemanje telefonskih klicev med vajami ...) Res pa je
tudi, da je isti asistent odobril izredni rok iz PB, kar mu lahko štejemo
samo za dobro. Če bo š. svet prejel tudi kakšno uradno pritožbo v pisni
obliki (npr. v imenu študentov 3. letnikov informatike oz. programske
opreme), potem bo kandidaturo zavrnil. Če uradne pritožbe ne bo, bo asistent
dr. Zrnec verjetno napredoval v višjega predavatelja (to je pač stopnica na
poti do naziva profesor).
Torej ali študentje podpiramo Zrncevo kandidaturo za višjega predavatelja in
kasneje morda za profesorja? Odločitev je naša. Ali želimo, da prej spremeni
svoj odnos do študentov? (če bi ga naša pritožba vzpodbudila k pozitivnim
spremembam) Kakšno je vaše mnenje? Bo kdo sestavil pritožbo (če je to sploh
v našem interesu)?
Lp!

Reply via email to