Mitar wrote:
No fanta, mogoce pa bi lahko preprosto imela skupaj predavanje in je.
Vsak pojasni kaj je naredil, zakaj je to naredil, koliko ga je stalo in
potem se debata. In ze imamo nekaj zanimivega.
Kot sem takoj na začetku pri predlogu predavanja napisal, naj bi
predavanje imelo naslov "Računalniška ergonomija", ne pa "Hrup v
računalništvu".
Prvi pojem je namreč veliko širši od drugega in vključuje tudi take
stvari, za katere nekateri še niso slišali (ali pa nočejo slišati), kot
so ionizatorji zraka, ki prečistijo "naelektren zrak" v prostoru v
katerem je veliko električnih naprav. Pa še marsikaj drugega.
Poleg tega jaz na predavanju nisem nameraval pametovati kako veliko
védenje imam, katere komponente so zelo tihe itd. Ne, to je bil mišljeno
bolj kot "motivacijski seminar": prepričati ljudi, da se da narediti
ergonomičen računalnik in postaviti ergonomično delovno okolje. Seveda
bi tudi navedel nekaj nasvetov, kaj je potrebno paziti, pri nakupu
računalniških komponent, ampak ne bi bil povdarek na tem. Hkrati pa bi
nanizal tudi nekaj mojih slabih osebnih izkušenj in izkušenj pri obisku
dveh firm, kjer programerji delajo v zame nemogoče hrupnih razmerah.
Bostjan Boric wrote:
Adré wrote:
P.S.: kolebal sem med private msg-jem in objavo odgovora na FRIClisti
ter se
naposled odlocil za slednjo kljub tveganju, da vse skupaj preraste v
nesmiseln
pie oz. flame war.
Kar se mene tiče, si flame-war skušal začeti ti, sploh ker pišeš v takem
afektu...Mislim, jaz sem samo podal predlog za predavanje, ti pa v
totalnem afektu napišeš nek mail, kjer me vabiš naj si ogledam tvoj
računalniški sistem in me pozivaš, da greva tekmovati, kateri je tišji.
Ojej, kdo tu sedaj podtika kakšen flame-war, človek? In sedaj si "kao"
ti izpadel "good guy"...
Lp, Andrej