Bostjan Boric wrote:
jaz sem si namreč sestavil res ultratih PC in v dveh letih mi še ni
uspelo kje drugje najti človeka, ki bi imel tišji računalnik (je
tišji od prenosnikov!)...
Prenosnikov!!!!! My gawd!!!!!
Heh, sem primerjal s prenosniki samo zato, ker večina ljudi misli, da so
apriori tišji od desktop PCjev. Pa to seveda ne drži.
Vabljen na ogled mojega 5 let starega sistema, ki zadnje case
resda bolj ali manj sluzi zgolj kot network switch, vendar je
kombinacija Athlona 800 z
Zalmanovo bakreno klasiko CNPS-3000 in Barakudo ST380023A iz serije
ATA V by
Morske gate ter Nexusovim 120 mm ventilatorjem, ki bdi nad Zalmanovim
heatsinkom
pri tako nizkih obratih, da je med rotiranjem z njega moc prebrati
specifikacije,
absolutno unbeatable
Moj PC ima SAMO EN ventilator. Na CPU -ni- ventilatorja, ker je nanj
poveznjen -heatpipe. (če kdo ve kaj je to...), ki odvaja toploto proti
zadnjemu delu ohišja, kjer nežno brni en skoraj neslišni ventilator
(edini ventilator v sistemu). Jasno je ta ventilator avtomatično
temperaturno reguliran.
Moj CPU je Pentium4 1.6Ghz
(hmm, sem omenil Etasisov fanless napajalnik? ;))...
Moj napajalnik je -fanless- in -externi- (izgleda kot precej velik
adapter za prenosnike). Je absolutno tih: nobenega šuma in nobenih
visokofrekvenčni zvokov (kar pa ne velja za večino napajalnikov za
prenosnike: sploh ne morem dati polniti prenosnika čez noč v sobi v
kateri spim, ker mi ti piskajoči zvoki režejo ušesa)
Se posebej izstopa Seagatova barakuda, ki si jo je potrebno privezati
na usesa
in nazgati slusni aparat na maximum, da sploh zaslisis nezno brbotanje
iz morskih
globin.
Tvoja Barracuda sigurno ni tako tiha kot je moja (Seagate Barracuda IV
ST340016A), če gre verjetni fantom iz www.silentpcreview.com.
Sem jo skrbno izbral, ne samo zato, ker so tako priporočali na
www.silentpcreview.com in ker je bil to eden prvih diskov s fluidnimi
ležaji (in -ne- krogličnimi), ampak sem izbral tudi tak model, ki ima
samo eno ploščo (ena plošča zagotovo povzroča manj hrupa kot dve ali več).
Moj PC je dovolj zmogljiv, da tudi danes nimam nobene potrebe po
zmoglivejšem (CPU je dovolj hiter, predpomnilnika je dovolj, 1GB RAMa
teče v dual-chanell načinu itd.). Seveda je to zato ker ne igram iger,
ampak večino časa kaj prebiram na zaslonu, tipkam (programiranje,
email-i, itd.). Hočem povedati, da nič ne pomaga, če je PC zelo tih, če
pa z njim ne moreš spodobno delati. No z mojim se še vedno čisto
spodobno dela.
To Mitar: posreduj zgornje vabilo (oz. challenge :)) izvornemu avtorju
sporocila.
Bwahhh, kaj ko bi kar ti imel predavanje na to temo? Jaz sem v tem
trenutku zaradi tvojega ošabnega pisanja izgubil motivacijo.
Lp, Andrej