sem pisal mrazu
odgovor:

Pozdravljeni,

samo osebno sem kontaktiral z g.Dežmanom, ki mi je sporočil, da se bodo o
terminih dogovorili do konca septembra. Ko kaj izvem, vas obvestim.

LP Miha Mraz


On 9/16/07, tistu <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> bi bilo mogoče pametno mrazu kaj pisat?
> pa če hoče še kdo jih malo pobezat ne bi škodilo...
>
> On 9/15/07, Igor Gorjanc < [EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >
> > meni ne.
> >
> > Igor.
> >
> > ----- Original Message -----
> > From: "tistu" <[EMAIL PROTECTED]>
> > To: "FRIClist" <[email protected]>
> > Sent: Saturday, September 15, 2007 7:52 PM
> > Subject: Re: [Friclist] delo v kontroli zracnega prometa
> >
> >
> > >a so že odgovorili na prošnjo... a bi jih še kdo malo povprašal kdaj
> > bomo
> > > izvedeli kako in kaj
> > >
> > >
> > > LP
> > >
> > > On 5/3/07, tistu < [EMAIL PROTECTED]> wrote:
> > >>
> > >> ni navedel nič specifičnega - to je vse kar je napisal ("Obveznosti
> > ob
> > >> vpisu na tečaj so določene v >pogodbi o izobraževanju< med>učencem<
> > in
> > >> >letalsko šolo<.")
> > >>
> > >> pomoje je podobno kot pri štipendiji (najbrž ti ne častijo vseh
> > tečajev
> > >> brez da bi potem moral delat pri njih)
> > >>
> > >>
> > >>
> > >> LP
> > >>
> > >> On 5/3/07, Matej Poklukar <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> > >> >
> > >> > - obveznosti ob vpisu na tečaj!?
> > >> >
> > >> > Obveznosti ob vpisu na tečaj so določene v >pogodbi o
> > izobraževanju<
> > >> > med
> > >> >
> > >> > >učencem< in >letalsko šolo<.
> > >> >
> > >> > <- a je kakšna informacija kakšna je ta pogodba? Podobno koker za
> > >> > štipendijo
> > >> > al kej tazga?
> > >> >
> > >> > Lp Matej
> > >> >
> > >> > -----Original Message-----
> > >> > From: friclist-bounces+matej.poklukar= [EMAIL PROTECTED]
> > >> > [mailto:[EMAIL PROTECTED] On Behalf
> > Of
> > >> > tistu
> > >> > Sent: Thursday, May 03, 2007 10:54 AM
> > >> > To: FRIClist
> > >> > Subject: Re: [Friclist] delo v kontroli zracnega prometa
> > >> >
> > >> > evo če koga zanima
> > >> >
> > >> >
> > >> > -         kakšni so pogoji za sprejem?
> > >> >
> > >> > Pogoji za sprejem je vloga skupaj z vašim življenjepisom.
> > >> >
> > >> >
> > >> > - kdaj se začne in kako pogosto poteka tečaj?
> > >> >
> > >> > Pričetek tečaja vam bo sporočen naknadno v skladu s terminskim
> > planom
> > >> > naše
> > >> > >Letalske šole<.
> > >> >
> > >> >
> > >> > - kaj več o praktičnem delu po opravljenem tečaju?!
> > >> >
> > >> > Po opravljenem osnovnem tečaju (152 ur v razdobju treh mesecev), se
> >
> > >> > pristopi
> > >> > k kvalifikacijskem tečaju, ki je zelo praktične narave in poteka v
> > >> > tehničnih
> > >> > prostorih na Kotnikovi 19a, na letališčih in dislociranih lokacijah
> > v
> > >> > skladu
> > >> > z učnimi vsebinami. Praktično usposabljanje poteka pod vodstvom
> > >> > inštruktorja
> > >> > ATSEP.
> > >> >
> > >> >
> > >> > - obveznosti ob vpisu na tečaj!?
> > >> >
> > >> > Obveznosti ob vpisu na tečaj so določene v >pogodbi o
> > izobraževanju<
> > >> > med
> > >> > >učencem< in >letalsko šolo<.
> > >> >
> > >> >
> > >> >
> > >> >
> > >> > Osnovno usposabljanje (AB initio) - *basic* - poteka v naših
> > prostorih
> > >> > in
> > >> > traja 152 ur.
> > >> >
> > >> > 30 ur strokovne letalske angleščine
> > >> >
> > >> > 30 ur standardi in priporočila na področju letalstva
> > >> >
> > >> > 30 ur elementi tehničnih sistemov v kontroli letenja
> > >> >
> > >> > 60 ur osnove kontrole zračnega prometa
> > >> >
> > >> > Ta del strokovnega osnovnega usposabljanja traja v razdobju treh
> > >> > mesecev
> > >> > v
> > >> > skladu z terminskim planom "Letalske šole" in razpoložljivostjo
> > >> > inštruktorjev. Po prvomajskih praznikih bo terminski plan natančno
> > >> > določen
> > >> > in v primeru vašega zanimanja, vam ga bomo posredovali.
> > >> >
> > >> > Po uspešno opravljenih izpitih, se preide na usposabljanje na
> > >> > konkretnem
> > >> > področju avtomatiziranih sistemov "Qualification Training".
> > >> >
> > >> > To poteka v naših prostorih na delovnem mestu tehnično nadzornega
> > >> > centra
> > >> > v
> > >> > času, ko je prisoten inštruktor in v Luksemburgu kjer je
> > izobraževalni
> > >> > inštitut.
> > >> >
> > >> > Usposabljanje za tip naprave oz. za tip sistema (Type rating),
> > kateri
> > >> > je
> > >> > potem vpisan v dovoljenje za delo in je *predpogoj za redno
> > zaposlitev*
> > >> > se
> > >> > izvaja teoretično in praktično pri proizvajalcu. Nemčija, Češka,
> > >> > Anglija,
> > >> > Francija (traja cca od treh do štirih tednov)
> > >> >
> > >> >
> > >> > Usposabljanje je namensko in traja približno *eno leto*
> > >> >
> > >> > Delo obsega 24 urni nadzor v tehnično nadzornem centru, kjer je
> > delo
> > >> > razdeljeno tako, da je tehnični nadzornik in vodja izmene iz
> > področja,
> > >> > ki
> > >> > skrbijo za nemoteno delovanje vseh tehničnih sredstev v centru za
> > >> > vodenje
> > >> > prometa, kakor na dislociranih lokacijah (preko dvajset širom po
> > >> > Sloveniji).
> > >> >
> > >> > Skrbimo za štiri področja:
> > >> >
> > >> > 1. za  sisteme, ki omogočajo govorno komunikacijo med piloti in
> > >> > kontrolorji
> > >> > zračnega prometa in za podatkovne komunikacijske sisteme, ki
> > povezujejo
> > >> > sosednje centre in letališča.
> > >> >
> > >> > 2. Navigacijske sisteme, ki služijo kot pomoč pri instrumentalni
> > >> > navigaciji
> > >> > pilotov.
> > >> >
> > >> > 3. Nadzorne sisteme, ki tvorijo radarsko mrežo.
> > >> >
> > >> > 4. računalniške sisteme za avtomatsko obdelavo podatkov o načrtih
> > letov
> > >> > in
> > >> > avtomatsko obdelavo podatkov o legi letal.
> > >> >
> > >> > Za vas, ki ste iz računalniškega področja pridejo v poštev
> > računalniški
> > >> > sistemi.
> > >> >
> > >>
> > >>
> > >
> >
> >
> >
> >
> >
>

Reply via email to