podobnie bylo u mnie w ARO tyle ze na 3,2litra pojemnosci to nie starczalo-
po prostu nie chcial palic wiec mu dawalem:
-najpierw troszke grzalem
-potem otwieralem taki koreczek w kolektorze ssacym i psikalem AUTOSTART do
diesla (uwaga zeby nie przegrzac)
-wsiadalem, zamykalem starannie drzwi i grzalem swiece
-po uslyszeniu "bum" wysiadalem i delikatnie wtryskiwalem jeszcze troszke
AUTOSTART-a
odpalalem i czasami sie udalo a czasami musialem pchac (szczegolnie jak bylo
ponizej  -15C)   :-)))
pozdr.
PYTON L040


----- Original Message -----
From: Bartek Sielski <[EMAIL PROTECTED]>
To: <[EMAIL PROTECTED]>
Sent: Sunday, March 17, 2002 11:19 AM
Subject: [OFF-ROAD] swieca plomieniowa


>
> Ma ktos pomysl jak usprawnic swiece plomieniowa ?
> Jesli ktos nie wie jak to dziala to juz mowie ...
>
> Swieca jest jedna na caly kolektor ...
> Nagrzewa sie po 10 sekundach , otwiera zaworek i splywa na nia ropa ze
> specjalnego zbiorniczka ...
> Wtedy zaczynamy krecic ... Swieca sie zapala i silnik startuje ...
>
> Zeby ropa sciekla to zbiorniczek musi byc wyzej niz kolektor ... u mnie
> takie rozwiazanie jest nie mozliwe wiec zastosowalem ...
> hmm ... zbiorniczek ze spryskiwaczem ...
>
> I tak po 10 sekundach nagrzewania swiecy nastepuje wtrysk ropy na
> rozrzazona swiece, ropa ktora ma wieksze cisnienie daje wiekszy plomien
...
>
> I co ciekawe to dziala ... narazie - co bedzie przy temperaturach mocno
> minusowych nie wiem ...
> Moze ktos ma jakis pomysl na usprawnienie swiecy plomieniowej ?
>
>
>
> [EMAIL PROTECTED]
> http:\\www.uaz.3d.pl   [ lista posiadaczy UAZ / GAZ ]
>
>
> --
> Myslisz o otworzeniu wlasnego sklepu internetowego?
> A moze o wynajeciu stoiska w wirtualnym pasazu?
> W Centrum e-biznesu mozesz miec jedno i drugie. Juz od 290 zl za rok.
> Wybierz: e-witryne lub e-sklep. http://handel.getin.pl/
>
>

Odpowiedź listem elektroniczym