Da, asta in cazul in care patentele se refera la soft GPL. Din cite stiu eu (posibil sa ma insel - nu am mai pus mina pe suse de mult timp ) ei mai au si aplicatii nongpl, care nu ar fi afectate de ce ai spus tu. Oricum, cred ca trebuie sa mai asteptam un pic pina vom putea evalua toate implicatiile. Asta din simplul motiv ca inca nu se cunosc toate detaliile afacerii.(Ce patente adica ).
_______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
