Intelegerea va insemna si ca Novell va ajuta la promovarea formatului de
fisiere Office XML al MS in detrimentul ODF. Si asta se poarta? Din
partea unei firme care vrea sa fie lider in Open Source?
--
ghrt
Bună ziua.
Întâi vreau să salut pe toată lumea, e primul mesaj pe listă.
Acum, partea a doua:
---
Document format compatibility.
Microsoft and Novell have been focusing on ways to improve
interoperability between office productivity applications. The two
companies will now work together on ways for OpenOffice and Microsoft®
Office system users to best share documents and both will take steps to
make translators available to improve interoperability between Open XML
and OpenDocument Formats.
---
Ştiu că Microsoft e evil, dar n-au zis chiar Novell promovează Open XML,
doar că
vor ca XML-urile unora: ODF, să fie compatibile cu XML-urile altora:
OpenXML.
Bine, cum o să-şi facă fiecare temele... probabil Novell mai bine şi
Microsoft mai
slăbuţ, e treaba lor.
Salutări,
Oblio
_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug