Salut, Se da un supermicro twin de 1U cu 2 servere avand un total de 4 procesoare quad core 5410
De asemenea este dotat cu un Twin Set of ConnectX DDR 20Gbps Infiniband w/QSFP connector. Intrebarea de baza este cum se poate face ca in linux sa se vada toate cele 4 procesoare ca si cum ar fi sub un singur server sau cum poate fi distribuita cantitatea de informatie ce urmeaza a fi procesata catre procesoarele din ambele servere. Exista ceva in bios ce tine de acel connector etc. sau totul este software? In link-ul urmator avem o demonstratie pentru windows 2003 server. Este nevoie de o solutie pentru linux in acelasi sens. http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2997 Orice informatie este binevenita. Va multumesc. p.s. este diferenta mare vizibila intre connectX QDR 40 Gbps si connectx DDR 20 Gbps? _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
