Salut,

 Se da un supermicro twin de 1U cu 2 servere avand un total de 4 procesoare 
quad core 5410

 De asemenea este dotat cu un Twin Set of ConnectX DDR 20Gbps Infiniband w/QSFP 
connector.

  Intrebarea de baza este cum se poate face ca in linux sa se vada toate cele 4 
procesoare ca si cum ar fi sub un singur server sau cum poate fi distribuita 
cantitatea de informatie ce urmeaza a fi procesata catre procesoarele din 
ambele servere.
 
   Exista ceva in bios ce tine de acel connector etc. sau totul este software?

 In link-ul urmator avem o demonstratie pentru windows 2003 server. Este nevoie 
de o solutie pentru linux in acelasi sens.

http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2997

 Orice informatie este binevenita.

Va multumesc.

 p.s. este diferenta mare vizibila intre connectX QDR 40 Gbps si connectx DDR 
20 Gbps?




_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui