Costi said: > > Si o sa primeasca prima clasa tot traficul, in loc sa stea in parent. > Mare chestie. > Vreau ca fiecare ip sa aiba clasa lui. Pe downlink merge, dar pe uplink > nu. >
eu sunt multimit ca o limita pe clasa si nu stiu cum sa fac limitare altfel pe uplink pentru ca htb il folosesc la limitarea de download ai putea incerca sa-ti faci mark pe ip-uri in iptables insa deja nu mai e vb de htb :) -- save the ozone layer --- Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/
