Costi said:
> Cam pe la 01/12/2004 12:43 PM, Radu Anghel scrise:
>
>>atunci pune limitul pe interfata spre lan ca acolo trebuie sa le vada
>>
>>
>
> Da, dar nu se poate face limit decit pe unde "iese" traficul. Pe $LANDEV
> fac limit la download, iar pe $INETDEV la upload.
>
>
> --
de ce nu vrei tu sa faci limita la uplink pe toata clasa ? in fond si la
urma urmei se imparte egal intre uploaderi ... si daca exista upload mult
si mare catre un ip/clasa de ip-uri poate fi limitat

-- 
save the ozone layer

--- 
Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/


Raspunde prin e-mail lui