Costi said: > Cam pe la 01/12/2004 12:43 PM, Radu Anghel scrise: > >>atunci pune limitul pe interfata spre lan ca acolo trebuie sa le vada >> >> > > Da, dar nu se poate face limit decit pe unde "iese" traficul. Pe $LANDEV > fac limit la download, iar pe $INETDEV la upload. > > > -- de ce nu vrei tu sa faci limita la uplink pe toata clasa ? in fond si la urma urmei se imparte egal intre uploaderi ... si daca exista upload mult si mare catre un ip/clasa de ip-uri poate fi limitat
-- save the ozone layer --- Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/
