Mesajul meu nu se dorea o "critica" la adresa ta (poate cel mult a FDSC, unde 
nu cred ca lucrezi) ci a modului in care sunt platiti evaluatorii!

Zau? asa zici tu? ca nu iau doar 4 EUR? Pai, daca stii asa bine, ia zi: cat iau 
ei? ;)

Codruta

p.s. 
Dar daca tot veni vorba: FDSC face acele asa-zise "sesiuni de informare" (unde 
cica raspund la toate "nelamuririle", si cum raspund, cred ca stii si tu, ca 
probabil si tu ai raspuns). Pentru ele se dau "diurne" samd....
Daca raspund ASA bine (zisei io kam akrrrrrã, amintindu-mi de zilele pe care 
le-am pierdut si eu ca o fraiera participand la asa ceva si punand repetat 
intrebari la care s-a evitat tot repetat raspunsul), de CE o mai fi trebuind sa 
dai bani pe "screening"??? Ca doar rolul e sa plecam de acolo lamuriti!
Fac ei sesiunile in asa fel incat "beneficiarii" sa trebuiasca musai sa mai dea 
bani si pe la alte firme (zisei io tot akrrrrã, in urma a vreo 15 ani de vazut 
"diverse" prin "sectorul ONG" - ultimele, vazute destul de recent)???



  From: Radu Florea 



  --  
  "Let me know, that at least, she will try
  Then she'll be a true love of mine"
  www.arin.ro
  Codruta, anuntul pe care l-am dat este unul informativ - publicitar daca
  vrei - si nu doresc sa intru in vreo polemica pe aceasta tema. Te
  informez ca un evaluator nu ia 4 EUR/proiect evaluat, ci mult mai mult.
  Pe de alta parte, orice proiect depus pentru obtinerea de fonduri
  europene este citit de minimum 3 evaluatori. In plus, noi oferim mai
  mult decat o simpla evaluare, iar comentariile si recomandarile pe care
  le furnizam celor care apeleaza la serviciile noastre vor fi deosebit de
  utile si relevante pentru imbunatatirea calitatii cererii de finantare.
  Si nu in ultimul rand, platim si noi impozite - la fel ca toata lumea.

  Radu Florea

  --- In [email protected], "ARIN" <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
  >
  > Ce inseamna "piata" si raportul "cerere - oferta"! un evaluator "pe
  bune" ia 4 EUR pe proiect... si aceia impozabili!!!
  >
  > Sa te mai faci evaluator? sau sa-ti faci firma de "consultanta"?
  >
  > Sau sa te faci "screener"? ;))
  > Meseria asta de "screener" este in COR? ;)
  >
  > Codruta



   

Raspunde prin e-mail lui