>>> *** myslel jsem tim to co asi pises vyse. zrusit "vnitrni kresbu" nejake >>> oblasti lesa z mnoha polygonu na dva typy a to laicke napr. >>> listnac/jehlicnan deleni zapsat napr do description. Pro lesaky muzeme >>> udelat shapefile do jejich GISu s plnym datasetem. >> Je asi fakt, ze v OSM tato metadata nemaji valneho smyslu. Proste bych >> nechal, ze je to les a tim to hasne. Ovsem to neni problem, ktery by se >> resil tezko - jedna se o zakomentovani dvou radku. > > "Les je les"... no ne tak uplne. Je pomerne velky rozdil mezi > vzrostlym smrkovym lesem -- da se jim bezet -- a hustymi mladymi > smrcky ve vysce 2.5metru -- tim se neda v podstate ani jit. Ve fakt > hnusnym hustniku bude rychlost tak 1km/h a bezny clovek se mu radej > vyhne. Mapy pro orientacni beh to zachycujou, protoze je to nutne > potreba pro navigaci po lese, a da se podle toho bez problemu > orientovat. > > Rozdil mezi "vzrostly listnaty les" a "vzrostly jehlicnaty les" je o > poznani mensi. Orientacky mapy mezi ne presto kresli oddeleni -- > "rozhrani porostu" -- a i podle toho se da v nouzi jit. > Pavel > (jehoz josm se pri nacteni tri lesovych dlazdic > lehce zadychaval, ale lehke zadychavani povazuje > za lepsi nez chybejici data.)
*** to sice mas pravdu, ale: 1) mapa pro orientak je specialka, navic v CR je uzemi kde se muze behat podle orientackych map mnohokrat premerene. OSM neni specialka. Pro tento ucel by mel zustat zachovan grabnuty dataset z WFS v nejakem standardu napr. GML. Mohlo by se s originalem zachazet jako se SRTM... Taky holt neni v OSM a jak vypovida o mapovanych skutecnostech! 2) kdyby byl k dispozici dataset silnic Silnicni databanky ostrava, tak by se asi taky neimportoval cely, pac je kazdy km silnice rozdelen na radove 10 useku. Proste mnohe informace napr. o materialu obrubniku nejspis kazdy nevyuzije... hanoj _______________________________________________ Talk-cz mailing list Talk-cz@openstreetmap.org http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz