W dniu 14 maja 2010 08:58 użytkownik Leszek Krupiński
<[email protected]> napisał:
> 2010/5/13 Przykuta <[email protected]>:
>>> plus usunięcie przycisku "szukaj" i "przejdź" (zastąpienie lupką) obok
>>> pasku wyszukiwania.
>>>
>>> Awers.
>>
>> takie tam komenty
>>
>> http://nohat.net/2010/the-awful-new-wikipedia-logo%3E
>
> Ja dodam tylko, że dyskutując z kolegą-grafikiem o logo, jeszcze przed
> zmianami, doszliśmy do wniosku, że sama idea jest kiepska, głównie
> przez to, że jest zbyt skomplikowane. Większość świetnych znaków była
> bardzo prosta - tutaj też by można było pomyśleć o zmianie. Poprzedni
> konkurs na logo, zdaję się z 2003 roku, był ogłaszany w czasach, kiedy
> Wikipedia była jeszcze niszowa, więc i projekty, które były zgłoszone,
> były, cóż... niszowe ;) Myślę, że ogłoszenie takiego konkursu teraz
> dałoby dużo ciekawsze efekty.
>

Być może - ale ten globus ma jednak czytelny przekaz i łatwą do
zrozumienia ideę + stał się co najmniej tak samo rozpoznawalny jak
logo Coca Coli. Logo Coca Coli też jest teoretycznie zbyt
skomplikowane (dużo krzywych i irytujących zawijasów, XIX krój
czcionki i w dodatku kursywa, mało czytelny napis z oddali - no
porostu wszystko nie tak jak powinno być współcześnie ) - a jednak tej
firmie nie przychodzi do głowy zmieniać go na coś "prostszego", tylko
go trochę retuszują pod konkretne cele pozostawiając oryginalny
kształt bez żadnych zmian. :-P



-- 
Tomek "Polimerek" Ganicz
http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek
http://www.ganicz.pl/poli/
http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym