W dniu 14 maja 2010 08:58 użytkownik Leszek Krupiński <[email protected]> napisał: > 2010/5/13 Przykuta <[email protected]>: >>> plus usunięcie przycisku "szukaj" i "przejdź" (zastąpienie lupką) obok >>> pasku wyszukiwania. >>> >>> Awers. >> >> takie tam komenty >> >> http://nohat.net/2010/the-awful-new-wikipedia-logo%3E > > Ja dodam tylko, że dyskutując z kolegą-grafikiem o logo, jeszcze przed > zmianami, doszliśmy do wniosku, że sama idea jest kiepska, głównie > przez to, że jest zbyt skomplikowane. Większość świetnych znaków była > bardzo prosta - tutaj też by można było pomyśleć o zmianie. Poprzedni > konkurs na logo, zdaję się z 2003 roku, był ogłaszany w czasach, kiedy > Wikipedia była jeszcze niszowa, więc i projekty, które były zgłoszone, > były, cóż... niszowe ;) Myślę, że ogłoszenie takiego konkursu teraz > dałoby dużo ciekawsze efekty. >
Być może - ale ten globus ma jednak czytelny przekaz i łatwą do zrozumienia ideę + stał się co najmniej tak samo rozpoznawalny jak logo Coca Coli. Logo Coca Coli też jest teoretycznie zbyt skomplikowane (dużo krzywych i irytujących zawijasów, XIX krój czcionki i w dodatku kursywa, mało czytelny napis z oddali - no porostu wszystko nie tak jak powinno być współcześnie ) - a jednak tej firmie nie przychodzi do głowy zmieniać go na coś "prostszego", tylko go trochę retuszują pod konkretne cele pozostawiając oryginalny kształt bez żadnych zmian. :-P -- Tomek "Polimerek" Ganicz http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek http://www.ganicz.pl/poli/ http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
