> Być może - ale ten globus ma jednak czytelny przekaz i łatwą do > zrozumienia ideę + stał się co najmniej tak samo rozpoznawalny jak > logo Coca Coli.
Co fakt to fakt, zmiana loga w tym momencie może być problematyczna. > Logo Coca Coli też jest teoretycznie zbyt > skomplikowane Tu bym się sprzeciwił. Tu nie chodzi o komplikację w kwestii zawijasów, ale raczej liczby i rodzaju elementów. Logo Coca-Coli to elementarne krzywe i jednolite wypełnienie - idealnie się to zmienia na jednobitowy kolor, kształt, cokolwiek. A Wikipedia to okrąg, wypełnienie, cała masa znaczków, do tego podpis (do tego nie pasuje mi to duże końcowe 'A' - rozumiem, że to miało niby otaczać glob, ale IMO to taki sobie pomysł - można było go zrealizować w inny sposób). > (dużo krzywych i irytujących zawijasów, XIX krój > czcionki i w dodatku kursywa, mało czytelny napis z oddali - no > porostu wszystko nie tak jak powinno być współcześnie ) a jednak tej > firmie nie przychodzi do głowy zmieniać go na coś "prostszego", tylko > go trochę retuszują pod konkretne cele pozostawiając oryginalny > kształt bez żadnych zmian. :-P Akurat że jedna firma nie zmienia loga to nie jest żadna reguła. Pepsi na przykład ostatnio dosyć mocno zmieniło logo. Ale to tylko taka dygresja. --leafnode _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
