> | Być może - ale ten globus ma jednak czytelny przekaz i łatwą do
> | zrozumienia ideę + stał się co najmniej tak samo rozpoznawalny jak
> | logo Coca Coli. Logo Coca Coli też jest teoretycznie zbyt
> | skomplikowane (dużo krzywych i irytujących zawijasów, XIX krój
> | czcionki i w dodatku kursywa, mało czytelny napis z oddali - no
> | porostu wszystko nie tak jak powinno być współcześnie ) - a jednak tej
> | firmie nie przychodzi do głowy zmieniać go na coś "prostszego", tylko
> | go trochę retuszują pod konkretne cele pozostawiając oryginalny
> | kształt bez żadnych zmian. :-P
> 
> Chyba z 10 lat temu wprawdzie nie logo, ale kształt butelki został
> zmieniony. Na niedługo, bo konsumenci się zbuntowali i żądali - oddajcie
> nam
> prawdziwą butelkę.
> 
> A nowe logo W. nic rewolucyjnego nie wnosi, ponadto jest zwyczajnie
> gorsze,
> do tego jakieś blade.

Hmm
Nie do końca rozumiem o którym logu CC mówicie . Porównanie jest tutaj
http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/coca-cola_vs_pepsi_revised_edition.php
a szczególnie tutaj
http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/coke_pepsi_chart_revised.jpg

Co do loga W - gdybym nie widział starego loga to na nowym nie 
wiedziałbym, bez dużego powiększania obrazka, co tam są za znaczki i że 
to w ogóle są puzle. Stare było o wiele czytelniejsze. Szczególnie takie 
pomniejszone.

PMG



_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym