> | Być może - ale ten globus ma jednak czytelny przekaz i łatwą do > | zrozumienia ideę + stał się co najmniej tak samo rozpoznawalny jak > | logo Coca Coli. Logo Coca Coli też jest teoretycznie zbyt > | skomplikowane (dużo krzywych i irytujących zawijasów, XIX krój > | czcionki i w dodatku kursywa, mało czytelny napis z oddali - no > | porostu wszystko nie tak jak powinno być współcześnie ) - a jednak tej > | firmie nie przychodzi do głowy zmieniać go na coś "prostszego", tylko > | go trochę retuszują pod konkretne cele pozostawiając oryginalny > | kształt bez żadnych zmian. :-P > > Chyba z 10 lat temu wprawdzie nie logo, ale kształt butelki został > zmieniony. Na niedługo, bo konsumenci się zbuntowali i żądali - oddajcie > nam > prawdziwą butelkę. > > A nowe logo W. nic rewolucyjnego nie wnosi, ponadto jest zwyczajnie > gorsze, > do tego jakieś blade.
Hmm Nie do końca rozumiem o którym logu CC mówicie . Porównanie jest tutaj http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/coca-cola_vs_pepsi_revised_edition.php a szczególnie tutaj http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/coke_pepsi_chart_revised.jpg Co do loga W - gdybym nie widział starego loga to na nowym nie wiedziałbym, bez dużego powiększania obrazka, co tam są za znaczki i że to w ogóle są puzle. Stare było o wiele czytelniejsze. Szczególnie takie pomniejszone. PMG _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
