kicior99 <[email protected]> wrote:

> http://wyborcza.pl/1,75475,8100177,Sad_zdecydowal__w_muzeum_mozna_robic_zdjecia.html
> 
> Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy wtedy licencja jest w gestii
> fotografującego? (obiekty ktore mają mniej niż czas ich przejścia do PD)

BTW niedawno zauważyłem w łańcuckim parku świeżo wywieszony regulamin,
którego 10. punkt głosi: "Wykonywanie lub wykorzystywanie w celach
komercyjnych filmu i fotografii przedstawiających zabytki zespołu
pałacowo - parkowego w Łańcucie wymaga zgody Dyrektora Muzeum".

I tak się zastanawiam, czy to w ogóle jest zgodne z prawem? Sprawa wydaje
się ważna w naszym przypadku, bo np. ja napstrykałem sporo w/w zabytków
rok temu, udostępniłem na commons na licencji CC, więc ktoś może wziąć
i wykorzystać "komercyjnie". Kogo wtedy zechcą ciągnąć po sądach?

w.

-- 
Mamy oswojoną sarnę i w związku z tym projektuję, by dorobić do niej kłódkę.

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym