kicior99 <[email protected]> wrote: > http://wyborcza.pl/1,75475,8100177,Sad_zdecydowal__w_muzeum_mozna_robic_zdjecia.html > > Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy wtedy licencja jest w gestii > fotografującego? (obiekty ktore mają mniej niż czas ich przejścia do PD)
BTW niedawno zauważyłem w łańcuckim parku świeżo wywieszony regulamin, którego 10. punkt głosi: "Wykonywanie lub wykorzystywanie w celach komercyjnych filmu i fotografii przedstawiających zabytki zespołu pałacowo - parkowego w Łańcucie wymaga zgody Dyrektora Muzeum". I tak się zastanawiam, czy to w ogóle jest zgodne z prawem? Sprawa wydaje się ważna w naszym przypadku, bo np. ja napstrykałem sporo w/w zabytków rok temu, udostępniłem na commons na licencji CC, więc ktoś może wziąć i wykorzystać "komercyjnie". Kogo wtedy zechcą ciągnąć po sądach? w. -- Mamy oswojoną sarnę i w związku z tym projektuję, by dorobić do niej kłódkę. _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
