On 07/06/2010 03:43 PM, Wojciech Muła wrote: > kicior99<[email protected]> wrote: > >> http://wyborcza.pl/1,75475,8100177,Sad_zdecydowal__w_muzeum_mozna_robic_zdjecia.html >> >> Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy wtedy licencja jest w gestii >> fotografującego? (obiekty ktore mają mniej niż czas ich przejścia do PD) > > BTW niedawno zauważyłem w łańcuckim parku świeżo wywieszony regulamin, > którego 10. punkt głosi: "Wykonywanie lub wykorzystywanie w celach > komercyjnych filmu i fotografii przedstawiających zabytki zespołu > pałacowo - parkowego w Łańcucie wymaga zgody Dyrektora Muzeum". > > I tak się zastanawiam, czy to w ogóle jest zgodne z prawem? Sprawa wydaje > się ważna w naszym przypadku, bo np. ja napstrykałem sporo w/w zabytków > rok temu, udostępniłem na commons na licencji CC, więc ktoś może wziąć > i wykorzystać "komercyjnie". Kogo wtedy zechcą ciągnąć po sądach? > > w. > jeśli park jest częścią muzeum to podpada po to co jest opisane powyżej. Zapis jest klauzulu niedozwoloną czyli nieobowiązującą.
masti _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
