On 07/06/2010 03:43 PM, Wojciech Muła wrote:
> kicior99<[email protected]>  wrote:
>
>> http://wyborcza.pl/1,75475,8100177,Sad_zdecydowal__w_muzeum_mozna_robic_zdjecia.html
>>
>> Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy wtedy licencja jest w gestii
>> fotografującego? (obiekty ktore mają mniej niż czas ich przejścia do PD)
>
> BTW niedawno zauważyłem w łańcuckim parku świeżo wywieszony regulamin,
> którego 10. punkt głosi: "Wykonywanie lub wykorzystywanie w celach
> komercyjnych filmu i fotografii przedstawiających zabytki zespołu
> pałacowo - parkowego w Łańcucie wymaga zgody Dyrektora Muzeum".
>
> I tak się zastanawiam, czy to w ogóle jest zgodne z prawem? Sprawa wydaje
> się ważna w naszym przypadku, bo np. ja napstrykałem sporo w/w zabytków
> rok temu, udostępniłem na commons na licencji CC, więc ktoś może wziąć
> i wykorzystać "komercyjnie". Kogo wtedy zechcą ciągnąć po sądach?
>
> w.
>
jeśli park jest częścią muzeum to podpada po to co jest opisane powyżej. 
Zapis jest klauzulu niedozwoloną czyli nieobowiązującą.

masti

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym