W dniu 6 lipca 2010 17:31 użytkownik PMG <[email protected]> napisał:
> Dnia 6-07-2010 o godz. 15:13 kicior99 napisał(a):
>> http://wyborcza.pl/1,75475,8100177,Sad_zdecydowal__w_muzeum_mozna_robic_zdjecia.html
>>
>> Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy wtedy licencja jest w gestii
>> fotografującego? (obiekty ktore mają mniej niż czas ich przejścia do
>> PD)
> Nie wiem co i jak ale za to Olgierd Rudak trochę rozłożył na kawałki co
> mozna a czego nie
>
> http://olgierd.bblog.pl/wpis,slow;kilkanascie;o;fotografowaniu;w;muzeach,44161.html#komentarze
>

Można by polemizować, czy ma rację w jednej sprawie - otóż
publikowanie reprodukcji dzieła, do którego nie wygasły prawa
autorskie z pewnością wymaga zgody twórcy. Umieszczenie takiej
reprodukcji na stronie WWW jest ewidentnie publikacją a nie
odtworzeniem. Jedynym wyjątkiem w tej sprawie są zdjęcia wykonane z
dróg publicznych.



-- 
Tomek "Polimerek" Ganicz
http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek
http://www.ganicz.pl/poli/
http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html

_______________________________________________
WikiPL-l mailing list
[email protected]
https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l

Odpowiedź listem elektroniczym