W dniu 6 lipca 2010 17:31 użytkownik PMG <[email protected]> napisał: > Dnia 6-07-2010 o godz. 15:13 kicior99 napisał(a): >> http://wyborcza.pl/1,75475,8100177,Sad_zdecydowal__w_muzeum_mozna_robic_zdjecia.html >> >> Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy wtedy licencja jest w gestii >> fotografującego? (obiekty ktore mają mniej niż czas ich przejścia do >> PD) > Nie wiem co i jak ale za to Olgierd Rudak trochę rozłożył na kawałki co > mozna a czego nie > > http://olgierd.bblog.pl/wpis,slow;kilkanascie;o;fotografowaniu;w;muzeach,44161.html#komentarze >
Można by polemizować, czy ma rację w jednej sprawie - otóż publikowanie reprodukcji dzieła, do którego nie wygasły prawa autorskie z pewnością wymaga zgody twórcy. Umieszczenie takiej reprodukcji na stronie WWW jest ewidentnie publikacją a nie odtworzeniem. Jedynym wyjątkiem w tej sprawie są zdjęcia wykonane z dróg publicznych. -- Tomek "Polimerek" Ganicz http://pl.wikimedia.org/wiki/User:Polimerek http://www.ganicz.pl/poli/ http://www.ptchem.lodz.pl/en/TomaszGanicz.html _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
