Dnia 16-01-2011 o godz. 18:23 Michał Skąpski napisał(a): > Taki pomysł rzucę. Nie lepiej byłoby oznaczyć, że jakieś hasło narusza > prawo > autorskie (tak jak teraz), nie zgłaszać tego na żadną specjalną listę, ale > zamiast tego wpisać się autorowi do dyskusji (o ile ma stałe IP/konto w > Wikipedii) i np. po miesiącu Beaubot (jako jedyny z uprawnieniami admina) > będzie kasował takie hasło. Czas oczekiwania może być krótszy, ale niech > ludzie mają szansę się dowiedzieć dlaczego trzeba poprawić/skasować dany > artykuł i nawet jeśli trafimy do co 10, to sądzę, że w ten sposób nauczymy > więcej użytkowników poszanowania prawa autorskiego, niż kasując wszystko > jak > leci bez słowa. > Viatoro
Mój pierwotny pomysł wynikał z wyraźnie zauważalnej (przynajmniej przeze mnie) dychotomii między teoretycznymi regulacjami a praktyką i chęci uregulowania tego problemu. Ale nie zamierzam twierdzić, że zaproponowane na początku rozwiązanie jest najlepsze na świecie. Więc proszę, wklej swoje uwagi także do dyskusji projektu. Cancre _______________________________________________ WikiPL-l mailing list [email protected] https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/wikipl-l
