Uf sem pa zamudila
Torej:
Mitar motis se. Novi profesor ni vzel vec snovi al pa kaj. In tudi vsa
stvar je bila dobro pretuhtana.
Nismo sli tja, pa rekli prekinite, oni so prekinli.
Šlo je tako. Najprej so prišli do naš študentje. Sem se šla pozanimat in
sem vidla da jih je več kot 10 takih
ki mislijo da gre rec prehitro, od tega tudi taki, za katere vem da so
drgač pridni.
In tako smo naredili anketo na UNI in na VS. Rezultati so takoj
pokazali, da je pri UNI vecja angaziranost,
vecje znanje, manj pritozb. VS anketa je bla pa porazna, predvsem pri
samostojnosti reševanja domačih nalog.
In kaj sem naredila. Šla sem do profesorja Mahniča mu predstavila zadevo
in vprašala za njegovo mnenje.
In kaj sm zvedla, novi profesor dela tocno to kar je on. On sam, pa ki
je to poučeval že ne vem koliko let,
ugotavlja, da je obseg predmeta preširok. In da podobne kritike padajo
iz VS že mnoga leta.
Spotoma sva pogledala še iz kje prihajajo vpisani na VS...večji delež je
ekonomskih tehnikov...
Glede na lanske podatke, rač.tehnikov okoli 35, ekonomskih 42...od tega
so računalniški tehniki naredili vsi razen 3,
ekonomskih pa je 5 naredilo...cifre so po spominu...ampak mogoce
varirajo za 3-4 studente vec ne
No naslednji sestanek je bil z Mahničem, Dobravcem(Osnove
programiranja2) in Rožanc(Osnove programiranja1).
Naj rečem ni bil kratek. Ugotovitev: studentje res ne sledijo, kaj cmo
narest. In ideja je prisla od Dobravca, ker je menil, da
mu je boljse ce pridejo ljudje zdobro osnovo, pa brez grafike, kot z
grafiko pa dejansko manj znanja.
Mislim, da je sam grafika bila spuščena.
Number One tebi pa tako. Prostorska stiska je. Zato je tako sranje s
predavalnicami, zato ni ekstra rokov,
zato maš čuden urnik. Ampak tukej naši res delajo na tem. Vse kar lahko
recem je: minister. Ampak
tud naši niso od muh in če bojo tok aktivni, bomo uspešno zmagal bitko.
In bi lahko v 2-3letih bili v novih prostorih.
Kar se tiče dostopa do laboratorijev. O katerem laboratoriju govoris.
Kolkr jest vem, so naši laboratoriji odprti, želijo dobit ljudi notri.
Lab. za umetno inteligenco recimo išče sodelavce,
visi na oglasni deski listek, pa se nihče ne prijavi. S tem da bi biloto
plačano delo.
Problem na faksu je, da bi lahko najeli(kar se denarja tiče) še precej
novih profesorjev, pa ne morejo
ker prostorsko ne gre čez.Ostale kritike, pa prosim napiši poimensko.
Magar privat...sam težko karkol naredimo na posplošeno.
lp
Mojca