Mitar jaz te osebno spostujem in cenim ker imas izvenserijske sive
celice, a zal zivis morda tudi zaradi tega v nekem svojem nerealnem
svetu. Verjetno celo ciljas na akademsko kariero, kar se mi osebno zdi
skoda, predvsem v sloveniji, na tem faksu.

V kolikor pa ne bos pristal na fakulteti bos pa doumel, da ja
vsakdanji kapitalisticni kruh vse kaj drugega kot to kar pocnejo z
nami na faksu.

...in da, v podjetjih za taksen odnos do kogarkoli padajo glave.


lp


On 1/18/06, Zvonko <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> Popolnoma in edino pravilno. You're the ONE, Number!
>
> Poglejte le primer s kolokviji TS: Danes je (bil?) izpit iz TS, a sploh
> še kolokviji niso popravljeni. Posledično to pomeni, da je
> asistent/profesor nekomu, ki ni naredil s kolokviji (zaradi česa ni
> naredil, ne bomo razglabljali) zafural prvi rok... A je to delo? Ne, to
> je ena velika šlamparija. Kdo mi bo dal nazaj moj prvi rok, če sem pa
> jaz med tistimi, ki ne bom naredil s kolokviji?
>
>
>
> >> Number One wrote:
> >>
> >>> Mitar, ne bluzi! :)
> >>>
> >>> Nikjer ni napisala, da so zmanjšali količino snovi, pač pa da grejo
> >>> čez snov
> >>> bolj počasi oz. še enkrat razloži kar niso razumeli.
> >>>
> >>> In mislim, da nas je že večina obupala nad tem, da nas bo faks karkoli
> >>> naučil razen goljufije, podrejanja in zabušavanja. Kdor se želi
> >>> učit, se uči
> >>> drugje, ne na faksu. Faks je samo od države plačana institucija, ki
> >>> tala
> >>> bombone (pač v obliki diplom).
> >>>
> >>> Faks bi bil v obstoječem obsegu snovi lahek in bi ga marsikdo
> >>> (vključno z
> >>> mano) naredil z levo roko, če bi bil odnos profesorjev drugačen. To
> >>> vključuje:
> >>> - pravočasno obveščanje o predavanjih in vajah (če pridem v dobri
> >>> veri na
> >>> predavanje in na vratih visi obvestilo "Danes odpade", ne pridem
> >>> nikol več!)
> >>> - doslednost pri upoštevanju ustnega ocenjevanja (po pravilniku mora
> >>> študent
> >>> ustni zagovor opraviti v roku 3 mesecev - kar ne pomeni naslednji
> >>> dan, ko se
> >>> profesorju sprdne) + doslednost pri ocenjevanju (po pravilniku je
> >>> rok za
> >>> popravo izpitov/kolokvijev 1 teden - čeprav to razumemo, da je težko)
> >>> - da profesorji dojamejo, da nismo študentje tam za njih, temeveč
> >>> obratno!
> >>> - da se naučijo uporabljat ELEKTRONSKO OBVEŠČANJE, ker smo
> >>> računalničarji in
> >>> nismo več v srednjem veku. Zakaj lahko na ekonomiji in FDVju deluje
> >>> e-student z obvescanjem prek SMSov in mailov, medtem ko pri nas niti
> >>> mailov
> >>> ne znajo uporabljat?!
> >>> - doslednost pri upoštevanju predmetnika (od kdaj se lahko nov predmet
> >>> vpelje PO VPISU NA SMER?! Da ne govorim, da ga naši uvajajo sredi
> >>> tekočega
> >>> leta!)
> >>> - omogočen dostop do učilnic z zahtevanimi programi (ne razumem kako
> >>> lahko
> >>> asistent zahteva, da seminarska naloga deluje na računalniku v
> >>> laboratoriju
> >>> št. X na opremi taki in taki, če mi ne omogoči prostega dostopa do te
> >>> učilnice)
> >>> - normalna izvedba vaj (to da asistent pride, odklene učilnico in reče
> >>> nagruntajte program, jaz grem na kavo, pol pa v službo št. 2 je za moje
> >>> pojme za odpustit)
> >>> - zagotovitev prostora za izvedbo razpisanega programa (od kdaj
> >>> študentje
> >>> iščejo prostor predavateljem? Pizda, to še med drugo svetovno vojno
> >>> niso
> >>> počeli)
> >>>
> >>> Da bi si pa zaželel še normalnega urnika (ena ura predavanj, ena ura
> >>> prosto,
> >>> ena ura predavanj, dve uri prosto ... to NI!) ali pa več izpitnih
> >>> rokov, ki
> >>> niso nagužvani v en teden je pa tako ali tako preveč. Vsekakor pa NI
> >>> normalno, da se kolokviji pišejo po 18.00.
> >>>
> >>> Ko tole pišem se mi zdi komično. Ker to so osnove, ki so logične in bi
> >>> morale bit samoumevne !!! In so samoumevne na večini faksov.
> >>> Lp,
> >>>
> >>> p.s.
> >>> Kodek je zajeban. Ampak je dosleden in fer. Ma svoja pravila, ki se
> >>> jih tudi
> >>> sam drži. Naj mi nekdo pove, kdaj je tazadnje Kodek uletel v
> >>> predavalnico,
> >>> pa rekel, da se mu ne da in nej gremo domov? Al pa kdaj je na vprašanje
> >>> študenta odgovoril z "Ne vem"?!
> >>>
> >>> p.s.2
> >>> Kaj je za en big deal?! Tisti luzerji, ki mate v življenju samo
> >>> faks, vam je
> >>> vseeno. Živiš, ješ, delaš, se učiš, dihaš in gledaš faks. Greš pač
> >>> pogledat
> >>> na vaje a so al jih ni, vzame ti 2 minuti življenja. Nekateri smo se
> >>> pa na
> >>> zagovor pripravljali. Celo noč delali, da lahko zjutri zagovoriš. Prej
> >>> odpoveš še poslovni sestanek in kličeš v službo, da pač ne boš delal
> >>> - ker
> >>> je faks seveda na prvem mestu! In pol se primaje kurčič in reče, da
> >>> more
> >>> tiskalniku papir podajat in te ne more poslušat.
> >>>
> >>>
> >>
> >>
> >>
>
>
>

Reply via email to