Mitar jaz te osebno spostujem in cenim ker imas izvenserijske sive celice, a zal zivis morda tudi zaradi tega v nekem svojem nerealnem svetu. Verjetno celo ciljas na akademsko kariero, kar se mi osebno zdi skoda, predvsem v sloveniji, na tem faksu.
V kolikor pa ne bos pristal na fakulteti bos pa doumel, da ja vsakdanji kapitalisticni kruh vse kaj drugega kot to kar pocnejo z nami na faksu. ...in da, v podjetjih za taksen odnos do kogarkoli padajo glave. lp On 1/18/06, Zvonko <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > Popolnoma in edino pravilno. You're the ONE, Number! > > Poglejte le primer s kolokviji TS: Danes je (bil?) izpit iz TS, a sploh > še kolokviji niso popravljeni. Posledično to pomeni, da je > asistent/profesor nekomu, ki ni naredil s kolokviji (zaradi česa ni > naredil, ne bomo razglabljali) zafural prvi rok... A je to delo? Ne, to > je ena velika šlamparija. Kdo mi bo dal nazaj moj prvi rok, če sem pa > jaz med tistimi, ki ne bom naredil s kolokviji? > > > > >> Number One wrote: > >> > >>> Mitar, ne bluzi! :) > >>> > >>> Nikjer ni napisala, da so zmanjšali količino snovi, pač pa da grejo > >>> čez snov > >>> bolj počasi oz. še enkrat razloži kar niso razumeli. > >>> > >>> In mislim, da nas je že večina obupala nad tem, da nas bo faks karkoli > >>> naučil razen goljufije, podrejanja in zabušavanja. Kdor se želi > >>> učit, se uči > >>> drugje, ne na faksu. Faks je samo od države plačana institucija, ki > >>> tala > >>> bombone (pač v obliki diplom). > >>> > >>> Faks bi bil v obstoječem obsegu snovi lahek in bi ga marsikdo > >>> (vključno z > >>> mano) naredil z levo roko, če bi bil odnos profesorjev drugačen. To > >>> vključuje: > >>> - pravočasno obveščanje o predavanjih in vajah (če pridem v dobri > >>> veri na > >>> predavanje in na vratih visi obvestilo "Danes odpade", ne pridem > >>> nikol več!) > >>> - doslednost pri upoštevanju ustnega ocenjevanja (po pravilniku mora > >>> študent > >>> ustni zagovor opraviti v roku 3 mesecev - kar ne pomeni naslednji > >>> dan, ko se > >>> profesorju sprdne) + doslednost pri ocenjevanju (po pravilniku je > >>> rok za > >>> popravo izpitov/kolokvijev 1 teden - čeprav to razumemo, da je težko) > >>> - da profesorji dojamejo, da nismo študentje tam za njih, temeveč > >>> obratno! > >>> - da se naučijo uporabljat ELEKTRONSKO OBVEŠČANJE, ker smo > >>> računalničarji in > >>> nismo več v srednjem veku. Zakaj lahko na ekonomiji in FDVju deluje > >>> e-student z obvescanjem prek SMSov in mailov, medtem ko pri nas niti > >>> mailov > >>> ne znajo uporabljat?! > >>> - doslednost pri upoštevanju predmetnika (od kdaj se lahko nov predmet > >>> vpelje PO VPISU NA SMER?! Da ne govorim, da ga naši uvajajo sredi > >>> tekočega > >>> leta!) > >>> - omogočen dostop do učilnic z zahtevanimi programi (ne razumem kako > >>> lahko > >>> asistent zahteva, da seminarska naloga deluje na računalniku v > >>> laboratoriju > >>> št. X na opremi taki in taki, če mi ne omogoči prostega dostopa do te > >>> učilnice) > >>> - normalna izvedba vaj (to da asistent pride, odklene učilnico in reče > >>> nagruntajte program, jaz grem na kavo, pol pa v službo št. 2 je za moje > >>> pojme za odpustit) > >>> - zagotovitev prostora za izvedbo razpisanega programa (od kdaj > >>> študentje > >>> iščejo prostor predavateljem? Pizda, to še med drugo svetovno vojno > >>> niso > >>> počeli) > >>> > >>> Da bi si pa zaželel še normalnega urnika (ena ura predavanj, ena ura > >>> prosto, > >>> ena ura predavanj, dve uri prosto ... to NI!) ali pa več izpitnih > >>> rokov, ki > >>> niso nagužvani v en teden je pa tako ali tako preveč. Vsekakor pa NI > >>> normalno, da se kolokviji pišejo po 18.00. > >>> > >>> Ko tole pišem se mi zdi komično. Ker to so osnove, ki so logične in bi > >>> morale bit samoumevne !!! In so samoumevne na večini faksov. > >>> Lp, > >>> > >>> p.s. > >>> Kodek je zajeban. Ampak je dosleden in fer. Ma svoja pravila, ki se > >>> jih tudi > >>> sam drži. Naj mi nekdo pove, kdaj je tazadnje Kodek uletel v > >>> predavalnico, > >>> pa rekel, da se mu ne da in nej gremo domov? Al pa kdaj je na vprašanje > >>> študenta odgovoril z "Ne vem"?! > >>> > >>> p.s.2 > >>> Kaj je za en big deal?! Tisti luzerji, ki mate v življenju samo > >>> faks, vam je > >>> vseeno. Živiš, ješ, delaš, se učiš, dihaš in gledaš faks. Greš pač > >>> pogledat > >>> na vaje a so al jih ni, vzame ti 2 minuti življenja. Nekateri smo se > >>> pa na > >>> zagovor pripravljali. Celo noč delali, da lahko zjutri zagovoriš. Prej > >>> odpoveš še poslovni sestanek in kličeš v službo, da pač ne boš delal > >>> - ker > >>> je faks seveda na prvem mestu! In pol se primaje kurčič in reče, da > >>> more > >>> tiskalniku papir podajat in te ne more poslušat. > >>> > >>> > >> > >> > >> > > >
