Zdravo!

> "Kako ugotoviti, ce je nek KNJ prazen?"
> 
> Odgovor bi pomojem sel nekako takole:
> Imamo podano neko gramatiko G za katero pogledamo
> kateri simboli so dosegljivi iz S in za vse te simbole pogledamo,
> ce se kdaj razvijejo v koncne. Ce se noben izmed njih ne razvije,
> potem je jezik prazen. Vsaj mislim...
> 
> Ima kdo kak boljsi odgovor?

Ja odvisno je prvo, kako je podano. Ce je kot mnozica besed, potem se to
enostavno vidi - mnozica je prazna. Ce je pa podano z gramatiko, potem
pa se vidi tako kot si napisal. Le da moras verjetno paziti, da mu
poves pravilen vrstni red. Torej prvo odstranjevanje neproduktivnih.
Potem odstranjevanje nedosegljivih.


Mitar

Reply via email to