Zdravo! > "Kako ugotoviti, ce je nek KNJ prazen?" > > Odgovor bi pomojem sel nekako takole: > Imamo podano neko gramatiko G za katero pogledamo > kateri simboli so dosegljivi iz S in za vse te simbole pogledamo, > ce se kdaj razvijejo v koncne. Ce se noben izmed njih ne razvije, > potem je jezik prazen. Vsaj mislim... > > Ima kdo kak boljsi odgovor?
Ja odvisno je prvo, kako je podano. Ce je kot mnozica besed, potem se to enostavno vidi - mnozica je prazna. Ce je pa podano z gramatiko, potem pa se vidi tako kot si napisal. Le da moras verjetno paziti, da mu poves pravilen vrstni red. Torej prvo odstranjevanje neproduktivnih. Potem odstranjevanje nedosegljivih. Mitar
