Zdravo! > Kaj pa tale odgovor: Gramatiko pretvorimo v NOC ali NOG. Ce je > produkcija glavnega simbola prazna (nima produkcij), natanko tedaj je > gramatika prazna. Se strinjate al ne?
Le stopnja odstranjevanja nekoristnih produkcij je pri tema pretvorbama pomembno. Ti se vedno lahko pretvoris v NOC in NOG ne da bi odstranjeval nekoristne produkcije. In v tem primer to ni res. Taksen odgovor je torej po moje nenatancen in ne pove bistva. Bistvo je, da odstranis nekoristne produkcije in da gramatika mora se vedno kaj producirati. Mitar
