Kaj pa tale odgovor:
 Gramatiko pretvorimo v NOC ali NOG.
 Ce je produkcija glavnega simbola prazna (nima produkcij), natanko tedaj je 
gramatika prazna.
 Se strinjate al ne?
 
 LP
 
 Marko
 
Mitar <[EMAIL PROTECTED]> wrote: Zdravo!

> "Kako ugotoviti, ce je nek KNJ prazen?"
> 
> Odgovor bi pomojem sel nekako takole:
> Imamo podano neko gramatiko G za katero pogledamo
> kateri simboli so dosegljivi iz S in za vse te simbole pogledamo,
> ce se kdaj razvijejo v koncne. Ce se noben izmed njih ne razvije,
> potem je jezik prazen. Vsaj mislim...
> 
> Ima kdo kak boljsi odgovor?

Ja odvisno je prvo, kako je podano. Ce je kot mnozica besed, potem se to
enostavno vidi - mnozica je prazna. Ce je pa podano z gramatiko, potem
pa se vidi tako kot si napisal. Le da moras verjetno paziti, da mu
poves pravilen vrstni red. Torej prvo odstranjevanje neproduktivnih.
Potem odstranjevanje nedosegljivih.


Mitar



                
---------------------------------
 Yahoo! Mail
 Use Photomail to share photos without annoying attachments.

Reply via email to