Kaj pa tale odgovor:
Gramatiko pretvorimo v NOC ali NOG.
Ce je produkcija glavnega simbola prazna (nima produkcij), natanko tedaj je
gramatika prazna.
Se strinjate al ne?
LP
Marko
Mitar <[EMAIL PROTECTED]> wrote: Zdravo!
> "Kako ugotoviti, ce je nek KNJ prazen?"
>
> Odgovor bi pomojem sel nekako takole:
> Imamo podano neko gramatiko G za katero pogledamo
> kateri simboli so dosegljivi iz S in za vse te simbole pogledamo,
> ce se kdaj razvijejo v koncne. Ce se noben izmed njih ne razvije,
> potem je jezik prazen. Vsaj mislim...
>
> Ima kdo kak boljsi odgovor?
Ja odvisno je prvo, kako je podano. Ce je kot mnozica besed, potem se to
enostavno vidi - mnozica je prazna. Ce je pa podano z gramatiko, potem
pa se vidi tako kot si napisal. Le da moras verjetno paziti, da mu
poves pravilen vrstni red. Torej prvo odstranjevanje neproduktivnih.
Potem odstranjevanje nedosegljivih.
Mitar
---------------------------------
Yahoo! Mail
Use Photomail to share photos without annoying attachments.