Se strinjam z dodatnimi ucnimi urami. Lahko bi se tudi ona spomnila na kak
problematicen del in ga prikazala s konkretnim primerom.

Poleg seminarske gre tudi za naslednje:
Ce verjames ali ne je Lotus kar priljubljena tehnologija, kar zadeva
razvijanja programske opreme. Cilj vaj je cim bolj spoznati to zadevo. Ce se
bos nekoc znasel pred iskanjem sluzbe bo kar pomembno tvoje znanje. Lahko bi
se malo pozanimala, kaj se na danasnjem trgu razvijanja software-a zahteva.
Primer: Znanec, ki programira v Lotusu pravi, da formula language-a sploh ne
uporabljajo oz. zelo malo. Programirajo predvsem v Lotus script-u, ki je po
sintaksi podoben basic-u.

Lp,
D

On 12/7/06, Miha Sinkovec <[EMAIL PROTECTED]> wrote:

P.S. Pocasi se mi dozdeva, da je Miha Sinkovec Number One. Predvsem pri
takih burnih razpravah :D

Jaja...kako da ne :)

Mojca..jaz sem osebno tudi zato, seveda če bi bila Alenka tudi (in bi se
za
to pripravila), da bi se naredilo mogoče še 1-2x po 2h in bi se poglobili
v
ta Lotus.

Recimo, kaj me še zanima:
1. tej response in response to response
2. kako narediš s kodo, da ti view vrne samo določen del podatkov.
Skratka rabiš izpisat izdelke po datumu recimo med 5.12.2006 in 31.12.2006
,
ne da bi moral zato porabili 1000 vrstic kode. More se dat.
3. glede na to de sem jo na vajah v sredo vprašal določene zadeve iz Lotus
Workflow-a pa je rekla da ne ve takrat. Da bi se vsedla in pogledala.

Še vedno me zanima isto vprašanje, ampak sem mnenja da ga ne bom nikoli
dobil, zakar ne bom potem tega naredil seveda v seminarski nalogi.

On 12/7/06, gyga <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Bravo Miha...
>
> Mojca ne sprejmi tega, kot da se spravljamo nate, ampak Miha je eden
> redkih,
> ki se je dejansko spravil nad Lotus, kljub nestabilnosti same
tehnologije
> in
> slabega poucevanja. Posledicno je opravil domaco nalogo v celoti in
> verjetno
> je pri znanju Lotusa na visji ravni kot Alenka. Mislim, da bi se te vaje
> dale izvesti mnogo bolje ze s tem, da bi 2 X tedensko nosila projektor
> 500m
> dalec.
>
> P.S. Pocasi se mi dozdeva, da je Miha Sinkovec Number One. Predvsem pri
> takih burnih razpravah :D
>
> Lp,
> D
>
> On 12/7/06, Miha Sinkovec <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
> >
> > >
> > >
> > > -dva možna termina avditornih vaj
> > > Dva termina nista potrebna, saj je že ta termin bil slabo obiskan in
> > > očitno nista potrebna dva.
> >
> >
> > Naj se spomne kolko študentov je bilo na prvih avditornih vajah.
> > Naslendnje
> > so bile logično manj obiskane. Zakaj?
> > 1. razlaga je bila na zelo nizkem nivoju
> > 2. študentje so si raje prosojnice (s katerih je brala) potegnili doma
z
> > interneta in jih prebrali doma, kot pa porabili čas za pridet na
> avditorne
> > vaje in tam zgubljat čas
> >
> >
> > -natančna navodila za install Lotusa
> > > V prihodnje bo na internetno stran izobesil navodila za instalacijo,
> se
> > > pa čudi, da imajo s tem težave študentje v 4.letniku.
> > > Glede nastavitev potrebnih parametrov, prenos user.id-ja pa naj bi
vam
> > > razložila na vajah. Tko, da tisti, ki ste bili, bi morali vedet.
> >
> >
> > Ne vem zakaj nam je potem Krisper vceraj na predavanjih povedal da je
> ga.
> > Alenka inštalirala lotus celo noč na svojem prenosniku.
> >
> >
> > - več primerov osnovnega dela v okolju
> > > Asistentka ioma na voljo 5ur za vaje. Od tega 1h nameni za
> predstavitev
> > > okolja. Predlagala sem ji, da naj dodatni termin avditornih
> > > izkoristi za dodatne vaje iz Lotusa. Vendar sama ni vedla, kaj bi vi
> še
> > > radi. Zato je prosila, če ji lahko nekdo napiše nek sestavek
> > > idej in primerov, kajb i vi želeli slišat kot osnovi primeri v
Lotusu
> >
> >
> > Če delaš z neko nestabilno zadevo kot je Lotus, ti more nekdo pokazat
> > trike,
> > da ne porabis 100ur da ugotovis da se dolocena zadeva ne da narediti.
> >
> > Primer snovi iz vaj katere meni osebno sploh niso bile jasne:
> > 1. kako se uporablja response to response
> > 2. kako se dela forme v formi,...
> >
> > zadev je ogromno. Sej bo tudi sama vidla kako so bile domače naloge
> > narejene. In kolko % študentov je naredilo v celoti (100%) domačo
> nalogo.
> >
> > Zaradi katastrofalnih vaj mislim da je večina študentov vzela učenje
in
> > uporabo Lotus Notes-a kot nujno zlo s katero je treba narediti domačo
> > nalogo
> > in nato seminarsko, ter nato čimprej odstranit iz računalnika, ker je
z
> > njim
> > računalnik ogrožen.
> >
> > -termini zagovorov domačih nalog
> > > Termin je samo en. Ti pa lahko opravljaš izpit in pač dobiš 0 točk
iz
> > > domačih nalog. To je pač njihova izbira, tukaj ne moremo nič
> > > na izpit boste pa lahko šli, kar je pomembno.
> >
> >
> > Ja. Ne vem če je v tem vse res. Domača naloga je OBVEZNA. Kar pomeni
da
> jo
> > je treba naredit.
> >
> > Najlažje se je izgovarjat na tehniko. Ampak mislim da ni vse v tehniki
> > bila
> > težava.
> >
> > LP MIHA
> >
>

Reply via email to