On Wed, 18 Nov 2009 08:30:39 +0100, Gabor HALASZ <[email protected]> wrote: > szistvan wrote: >> >> Első gondolatom, hogy DNS-ben alacsony TTL mellett a domainhez több IP-t >> rendelek, egy script pedig figyeli, hogy élnek -e a végpontok, amelyik >> kiesik, azt kiszedi a DNS-ből. >> Ez esetben azzal nem tudok mit kezdeni, ha a primary DNS szakad le, mert >> akkor a frissítések az alacsony TTL miatt nem jutnak érvényre. > > Kulso dns szolgaltato? Csak talalsz valakit, akinek van hostingban fix > ipje, es hajlando cron jobodat futni.
Nem teljesen világos, hogy külső DNS szolgáltató mennyiben változtat azon, hogy a DNS-ben nem tudom aktualizálni a kieső hostot. Egyébként ez a DNS-es megoldás az emlékeimből rémlett, hogy esetleg így lehetne kezelni a dolgot, de keresnék valami hatékonyabbat, ha esetleg lenne. Lehetséges, hogy csak utópia amit szeretnék? _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
