On Wed, 18 Nov 2009 08:30:39 +0100, Gabor HALASZ <[email protected]>
wrote:
> szistvan wrote:
>> 
>> Első gondolatom, hogy DNS-ben alacsony TTL mellett a domainhez több
IP-t
>> rendelek, egy script pedig figyeli, hogy élnek -e a végpontok, amelyik
>> kiesik, azt kiszedi a DNS-ből.
>> Ez esetben azzal nem tudok mit kezdeni, ha a primary DNS szakad le,
mert
>> akkor a frissítések az alacsony TTL miatt nem jutnak érvényre.
> 
> Kulso dns szolgaltato? Csak talalsz valakit, akinek van hostingban fix 
> ipje, es hajlando cron jobodat futni.

Nem teljesen világos, hogy külső DNS szolgáltató mennyiben változtat azon,
hogy a DNS-ben nem tudom aktualizálni a kieső hostot. Egyébként ez a DNS-es
megoldás az emlékeimből rémlett, hogy esetleg így lehetne kezelni a dolgot,
de keresnék valami hatékonyabbat, ha esetleg lenne.

Lehetséges, hogy csak utópia amit szeretnék?
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz