Miloska wrote:
>> De kozben kitalaltam egy egyszerubbet is: beregisztralod mindharom
>> szerveredet a nic-nel, mint dns provider, mindegy, milyen sorrendben.
>> Mindharomra elore megcsinalod a a zonafileket a negy szituaciora, aztan
>> annak fuggvenyeben, melyik gep elerheto a masik kettobol, azt
>> szolgaltatja. Vannak kisebb hatulotoi a dolognak (idolegesen
>> inkonzisztense valhat a domain, de rovid ttl-el ez nem hiszem, hogy
>> zavaro lenne), de nem kell hozza extra node.
>>
> 
> Sot, mindegyik csak magat hirdeti, akkor teljesen automata az egesz
> mindenfele script nelkul.

Ez szerintem nem lesz jo, a dns kliensek tobbsege szep sorban kerdezgeti 
a nevszervereket (a tobbseg ugyis az isp dns resolveret hasznalja, az 
meg leginkabb az a buta bind), amig nem valaszol valamelyik, igy ha 
minden szerver mukodik, akkor is az elsore jut az teljes forgalom. Ennek 
megkerulesere jo a roundrobin dns, hogy ne mindig ugyanazt a cimet adja 
vissza, es azert kell a config cserebere, hogy ne adjon vissza fals 
valaszt.

-- 
Gabor HALASZ <[email protected]>
_________________________________________________
linux lista      -      [email protected]
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

válasz