Miloska wrote: >> De kozben kitalaltam egy egyszerubbet is: beregisztralod mindharom >> szerveredet a nic-nel, mint dns provider, mindegy, milyen sorrendben. >> Mindharomra elore megcsinalod a a zonafileket a negy szituaciora, aztan >> annak fuggvenyeben, melyik gep elerheto a masik kettobol, azt >> szolgaltatja. Vannak kisebb hatulotoi a dolognak (idolegesen >> inkonzisztense valhat a domain, de rovid ttl-el ez nem hiszem, hogy >> zavaro lenne), de nem kell hozza extra node. >> > > Sot, mindegyik csak magat hirdeti, akkor teljesen automata az egesz > mindenfele script nelkul.
Ez szerintem nem lesz jo, a dns kliensek tobbsege szep sorban kerdezgeti a nevszervereket (a tobbseg ugyis az isp dns resolveret hasznalja, az meg leginkabb az a buta bind), amig nem valaszol valamelyik, igy ha minden szerver mukodik, akkor is az elsore jut az teljes forgalom. Ennek megkerulesere jo a roundrobin dns, hogy ne mindig ugyanazt a cimet adja vissza, es azert kell a config cserebere, hogy ne adjon vissza fals valaszt. -- Gabor HALASZ <[email protected]> _________________________________________________ linux lista - [email protected] http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
